RD URBANSCAPE LOKA – RD RIKO RIBNICA 26:23 (14:13)

Ribničani se še s 3. gostovanja v tekoči sezoni vračajo sklonjenih glav.

Liga NLB, 5. krog,
Škofja Loka, športna dvorana Poden, sobota, 7.10.2017, ob 20. uri, sodnika Žitnik Boštjan, Majed Dominik, gledalcev 300:

RD URBANSCAPE LOKA – RD RIKO RIBNICA  26:23 (14:13).

RD Urbanscape Loka: Pešić, Vrbinc 2, Šibanc 8 (1), Gartner 2, Kavčič 5, Jamnik 4 (1), Jesenko M., U. Pipp, Juričan, Bradeško 1, Mali, Jeseničnik, M. Pipp 2, Bergant, Jesenko A. 2, Plestenjak.
RD Riko Ribnica
: Hrovat 1, Vujačić 4, Knavs 6 (2), Henigman 3, Skušek 3 (1), Koprivc 1, Pahulje, Nosan 2, Klarič (4 obrambe), Kovačič, Kljun, Batinič, Perovšek (4 obrambe), Setnikar, Košmrlj;

Sedemmetrovke: RD Urbanscape Loka 4 (2), RD Riko Ribnica 6 (3);
Izključitve: RD Urbanscape Loka 6 minut, RD Riko Ribnica 12 minut;
Rdeč kartoni: Henigman Nik (3 x 2 minuti).

Gostje so tekmo slabo začeli in že do sedme minute zaostali za 2 gola (4:2). Do sredine polčasa in izida 8:6 sta ekipi izmenjaje dosegali zadetke. V naslednjih minutah so Ribničani zadeli 3 krat zapored in povedli z 8:9, nato pa domačinom dovolili serijo 4:0 in največje vodstvo v dosedanjem delu igre (21. minuta, 12:9). Pred koncem polčasa je enaka serija uspela še Ribničanom, ki so v 27. minuti ponovno povedli za gol (12:13), a kaj, ko so domačini polčas zaključili še z dvema goloma in na odmor se je odšlo ob izidu 14:13 za domače.
Drugi polčas so zopet bolje začeli domačini, saj so do 34. minute ponovno povedli za 3. Zasedbi Siniše Markota je uspela še ena mini serija zadetkov s katero so v 37. minuti izid poravnali na 17:17. Ribničani, ki so na Gorenjskem nastopili brez poškodovanih Mitje Nosana in Blaža Finka (oba bosta na red za igro predvidoma šele v sredini novembra), so se na vse pretege trudili izid obrniti v svoj prid, vendar jim ni nič uspevalo. Še več, domačini so v 52. minuti prvič povedli za 4, v 56. pa celo za 5 golov (25:20). Z igro na vse ali nič ob koncu so se gostje poskušali približati Ločanom, vendar jim je uspelo poraz le omiliti na končnih 26:23.

V naslednjem krogu ribniške rokometaše čaka pot v Koper, kjer jih bo gostila trenutno vodilna ekipa Lige NLB RD Koper 2013.

More in Članska ekipa (237 of 410 articles)