MRK KRKA – RD RIKO RIBNICA 29:26 (16:13)

Liga NLB, 3.krog,
Novo mesto, dvorana Marof, sobota, 23.9.2017, ob 18:00, gledalcev 250, sodnika Sok David, Lah Bojan,

MRK KRKA NOVO MESTO – RD RIKO RIBNICA 29:26 (16:13).

MRK Krka: Brajer, Tomić (11 obramb), Rašo L. (2), Bevec, Furdi, Didovič (3), Okleščen (7), Pršina, Irman (1), Jakše (3), Udovč (1), Rašo D., Papež (8), Matko, Ban (2), Klobčar (2);
RD Riko Ribnica: Klarič, Perovšek (8), Horvat, Fink (1), Vujačić (1), Knavs (4), Henigman (7), Skušek (5), Koprivc (2), Pahulje (5), Nosan (1), Kovačič, Kljun, Batinič, Setnikar, Košmrlj.

Sedemmetrovke: MRK Krka 3/3; RD Riko Ribnica 1/3;
Izključitve: MRK Krka 10 minut; RD Riko Ribnica 8 minut;
Rdeči kartoni: Fink Blaž (RD Riko Ribnica);

Tokrat so Ribničani naleteli na zelo razpoloženega nasprotnika, kateremu žal niso bili kos in zabeležili prvi poraz v sezoni.
Gostje so dobro začeli in v 8 minuti po dveh zadetkih v reprezentančnem stilu Nika Henigmana povedli s 6:8. Žal pa so v nadaljevanju povsem popustili in domačinom dopustili delni izid kar 7:1 ter vodstvo 13:9. V 23. minuti je bilo že 15:10. Nato so Ribničani dosegli 3 gole zapored, nakar je Rašo dosegel zadnji gol v prvem polčasu in na odmor se je odšlo ob izidu 16:13.
Tudi v nadaljevanju zasedbi Siniše Markota ni šlo nič bolje. Novomeščani so v 34, minuti prvič povedli za 5 (19:14) in v 40. že za 6 (21:15). Za goste je v naslednjih minutah le posijal žarek upanja, ko so se do 46. minute predvsem po zaslugi Pahuljeta približali na 3 gole (23:20). Na žalost pa je zopet sledila serija Krkašev, ki so do 55. minute pobegnili na neulovljivih 8 golov razlike (29:21). Do konca je sledila serija 5:0 s katero so Ribničani poraz omilili na znosne 3 gole zaostanka, slabega vtisa pa to ni popravilo.

Ribničani naslednjo soboto gostijo zelo neugodno ekipo iz Maribora.