RD RIKO RIBNICA – RK GORENJE VELENJE 27:23 (12:9)

Ribniški rokometaši so v derbiju 6. kroga končnice za prvaka presenetili slovenske podprvake.

6. krog končnice za prvaka Lige NLB,
Dvorana ŠC Ribnica, sobota, 29.4.2017, ob 19. uri, sodnika Teršek (Hrastnik) in Žibret (Trbovlje), gledalcev 350:

RD RIKO RIBNICA – RK GORENJE VELENJE 27:23 (12:9).

RD Riko Ribnica: Klarič (6 obramb), Perovšek (2 obrambi), Leban 1 (1), Fink 2, Grebenc 5, Knavs 3, Henigman 2, Skušek 5 (1), Pucelj 3, Pahulje, Nosan 3, Kovačič 2, Kljun, Setnikar, Kulenović 1, Košmrlj;
RK Gorenje Velenje: Ferlin 1 (7 obramb), Zaponšek, Baznik, Cehte 2, Medved 3 (3), Haseljić, Ovniček 4, Stojnić, Toskić 1, Mitrović 3, Potočnik, Golčar 2, Mazej, Gams, Nosan, Brumen 7 (3).

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 2 (2), RK Gorenje Velenje 7 (6).
Izključitve: RD Riko Ribnica 10, RK Gorenje Velenje 14 minut.
Rdeči karton: Toskić (56. minuta, RK Gorenje Velenje).

S presenetljivo zmago nad Velenjčani si je zasedba Damjana Škaperja na široko odprla vrata do končnega 3. mesta ob koncu sezone, hkrati pa Velenjčanom precej zapletla pot do morebitnega naslova državnega prvaka.
Začetek tekme sicer ni bil po godu ribniške ekipe, saj je ta po 6 minutah zaostajala že za dva gola (0:2), vendar pa je, kakor se je izkazalo v nadaljevanju, bilo to tudi zadnje vodstvo Velenjčanov. Ribničani so se nato le znebili nervoze in do 11. minute povedli s 3:2. V 16. minuti so varovanci Damjana Škaperja, ki je pred dnevi prevzel vodenje članske ekipe, prvič povedli za 2 gola (6:4), v 22. minuti pa že kar za 4 (9:5). V 24. minuti je gostujoči trener vzel že svoj drugi time out na tekmi, ki je naposled le predramil favorizirane goste iz Šaleške doline. Tik pred koncem polčasa jim je namreč uspelo izid znižati 10:9. Vendar pa je Ribničanom do odhoda na odmor uspelo zabiti še dva krat in semafor je med odmorom kazal izid 12:9.
Velenjčanom je moral trener v slačilnici povedati nekaj krepkih, saj so ti v nadaljevanju zaigrali precej bolje in do 38. minute izid poravnali na 14:14. Ob bučni podpori domačih navijačev je v nadaljevanju Ribničanom zopet uspelo tehtnico prevesiti v domačo korist, ki Velenjčanom do konca niso več dopustili vodstva. V 53. minuti je semafor ponovno kazal 4 gole prednosti za ribniške rokometaše (23:19). Velenjčani so zadnjič zapretili v 58. minuti, ko so z 2 goloma Golčerja in enega Medveda znižali na 24:22, vendar so Ribničani tokrat s pametno in preudarno igro tekmo mirno pripeljali do konca ter vpisali še kako pomemben par točk v boju za 3. mesto ob koncu sezone.

Fotogalerija velenjskega fotografa Gorana Vadlje Kamenjaševića.

More in Članska ekipa (257 of 410 articles)