RD URBANSCAPE LOKA – RD RIKO RIBNICA 30:28 (16:13)

Po zadnjem krogu rednega dela prvenstva v Ligi NLB bo znano, s kakšnim točkovnim stanjem bodo ekipe nadaljevale tekmovanje v končnici za prvaka in končnici za obstanek. Ribničanom, ki so v zadnjih krogih zapravili točkovno prednost pred Koprčani, bi le zmaga na Gorenjskem zagotavlja enako izhodišče s prej omenjenimi Primorci ter povratniki v domače tekmovanje Celjani in Velenjčani, kar pa se, žal, ni zgodilo.

Škofja Loka, športna dvorana Poden, sreda, 1.3.2017, ob 19:30, gledalcev 300, sodnika: Sok in Lah (oba Ormož):

RD URBANSCAPE LOKA – RD RIKO RIBNICA 30:28 (16:13).

RD Urbanspace Loka: Juričan, Panjtar, A. Vrbinc, Šibanc 1, Gartner 3, Kavčič 9, Štremfelj, Cingesar 2, Bradeško 5, Damjan, Pipp, Bergant 1, Jesenko 1, Plestenjak, Maček 3, Jamnik 5 (2).
RD Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Leban 7 (1), Fink 1, Grebenc 5, Knavs 1, Henigman 4, Skušek 4, Pucelj, Pahulje, Nosan 1, Kovačič 1, Kljun, Setnikar 3, Kulenović 1, Košmrlj.

Sedemmetrovke: RD Urbanscape Loka 3 (2), RD Riko Ribnica 2 (1).
Izključitve: RD Urbanscape Loka 2, RD Riko Ribnica 4 minute.
Rdeči kartoni: -.

Ribniški rokometaši so začeli silovito in v 6. minuti povedli z 0:5, nato pa nerazumljivo padli ter domačinom v naslednjih 11 minutah dovolili, da so se z izenačenjem izida na 7:7 vrnili v igro, oz. prevzeli pobudo, ki so jo do konca polčasa še oplemenitili z vodstvom 16:13.
Tudi drugi polčas so bolje začeli Ribničani. A kaj, ko je dobra igra zopet trajala le 6 minut (17:17), potem pa so vajeti igre v svoje roke prevzeli Gorenjci, ki so v 43. minuti vodili s kar 5 goli naskoka (24:19). Gostje so še enkrat stopili na plin, gostitelje skoraj ujeli (56. minuta, 28:27), a več kot to niso zmogli.
Še pred mesecem dni je kazalo, da bo zasedba Roberta Beguša v končnico vstopila s precejšnjo prednostjo pred zasledovalci iz slovenske lige, trenutno pa kaže, da se bo za naše rokometaše končnica začela z 2 točkama zaostanka.

More in Članska ekipa (270 of 410 articles)