RD RIKO RIBNICA – RK SLOVENJ GRADEC 2011 34:25 (15:17)

V 18 krogih državnega prvenstva ribniški rokometaši niso okusili poraza in s 4 točkami prednosti trdno držali 1. mesto na prvenstveni lestvici. V zadnjih 4 tekmah pa so vsakič igrišče zapustili sklonjenih glav. Dve tekmi so izgubili v državnem prvenstvu, zaradi česar so sedaj s Koprčani poravnani na vrhu razpredelnice, 2 pa v skupinskem delu pokala EHF.

Dvorana ŠC Ribnica, sobota, 25.2.2017, ob 19. uri, sodnika Mirko Palačković (Ljubljana), Mitja Smolko (Sv. Jurij pri Ščavnici), gledalcev 250:

RD RIKO RIBNICA – RK SLOVENJ GRADEC 2011 34:25 (15:17).

RD Riko Ribnica: Leban 3 (1), Hrovat 1, Fink 2, Grebenc 9, Knavs 1, Henigman 5, Skušek 2 (1), Pucelj 3, Pahulje, Nosan 2, Klarič, Kljun, Perovšek, Setnikar 6 (1), Kulenović, Košmrlj.
RK Slovenj Gradec 2011: Bojić, Šavc 4, Cvetko 4 (2), Bulovič 2, Beđeti, Gorenjak 3, Voršič 2 (1), Poklič 3 (2), Kresnik, Podstenšek 1, Yankovsky 1, Turinski, Drobež, Celminš 5.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica, RK Slovenj Gradec 2011 6 (5).
Izključitve: RD Riko Ribnica 10 minut, RK Slovenj Gradec 2011 10 minut.
Rdeči kartoni: -.

Da točke tudi v tej tekmi ne bodo samoumevne, je bilo jasno po 5 minutah igre, ko so gostje povedli z 0:4 ter razliko 4 golov držali tja do 12. minute (4:8). Po vstopu Grebenca so se domači le malo razigrali in izid do 18. minute izenačil na 9:9. Vendar v nadaljevanju zopet popustili in varovancem trenerja Uroša Šerbca dovolili pobeg na 3 gole razlike, ki so jo v večji meri obdržali do konca polčasa. Na veliki odmor se je odšlo  z rezultatom 15:17.
Očitno je odmor domačim rokometašem dobro del, saj so v nadaljevanju pokazali povsem drug obraz in stvari že v nekaj minutah postavili na svoje mesto. V 32. minuti so izid poravnali na 17:17, v 36. povedli z 20:18, v 46. pa že z 28:19, torej jim je v 16 minutah nadaljevanja uspel delni izid kar 13:2. Potem, ko je bil zmagovalec tekme že odločen, so priložnost dobili vsi igralci, ki so v 58. minuti razliko dvignili celo na 10 golov (33:23) in tekmo mirno pripeljali do konca.

More in Članska ekipa (271 of 410 articles)