1/16 FINALA POKALA SLOVENIJE:
RD I. PLINI IZOLA – RD RIKO RIBNICA 23:28 (10:15)

Ribničani so se po dobrem mesecu vrnili v dvorano na Kraški, kjer so v 3. krogu ligaškega tekmovanja prepričljivo ugnali Ribare. Tudi tokrat so v 1/16 finala pokala Slovenije rutinirano odpravili Izolane in se uvrstili med šestnajsterico najboljših,

Izola, športna dvorana na Kraški, torek, 25.10.2016, ob 19. uri:

RD ISTRABENZ PLINI IZOLA – RD RIKO RIBNICA 23:28 (10:15).

RD ISTRABENZ IZOLA: Beganović 6 (3), Kecman 5, Radojević 3, Redžić 3 (1)…
RD RIKO RIBNICA: Knavs 6 (1), Kovačič 5, Grebenc 4, Henigman 4 (1)…

Sedemmetrovke: RD Istrabenz plini Izola 6 (5), RD Riko Ribnica 4 (3).
Izključitve: RD Istrabenz plini Izola 6 minut, RD Riko Ribnica 6 minut.

Ribniški rokometaši so večino dela opravili do 20. minute, ko so po slabšem začetku (5. min. 3:1) in boljšemu nadaljevanju povedli s 3:8 ter razliko 5 golov obdržali do odmora (10:15).
Prva dva zadetka v nadaljevanju so dosegli domači in razliko zmanjšali na 3 (12:15). Ribničani so nato bolje nadaljevali in si z delnim izidom 2:6 do 43. minute priigrali za domačine neulovljivo prednost 7 golov (14:21). Tekmo so igralci, ki večino prvenstvenih tekem igrajo manj, rutinirano pripeljali do zanesljive zmage ter uvrstitve v 1/8 finala.

More in Članska ekipa (294 of 410 articles)