RD RIKO RIBNICA – RK MARIBOR BRANIK 34:31 (18:14)

Ribničani še vedno navdušujejo. Po zasluženo priigrani točki v Kopru preteklo soboto in po zanesljivi uvrstitvi v 1/8 finala Pokala Slovenije med tednom v Izoli, je v Ribnici padel tudi vedno neugodni Maribor.

1. A državna rokometna liga, 9. krog,
Ribnica, dvorana ŠCR, sobota, 29.10.2016 ob 19. uri, gledalcev 300, sodnika Žibret in Teršek (oba Trbovlje):

RD RIKO RIBNICA – RK MARIBOR BRANIK 34:31 (18:14).

RD Riko Ribnica: Klarič (3 obrambe), Perovšek (7 obramb), Leban 6 (3), Fink 3, Grebenc 5, Knavs, Henigman, Skušek 9 (4), Pucelj 2, Pahulje, Kovačič 2, Erak 2, Kljun, Kulenović 5, Košmrlj.
RK Maribor Branik: Pernek, Stopar 1, Bogadi 4, Čančar 3 (1), Čudič, Sok 3, Beloševič, Tomič, Hrastnik 2, Leben, Velkavrh 3, Špende 2, Verdinek 7, Stopar, Štumpfl 3, Ivkovič, Kete 3.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 8 (7), RK Maribor Branik 1 (1).
Izključitve: RD Riko Ribnica 8, RK Maribor Branik 10 minut.
Rdeči karton: –

V derbiju kroga med vodilnimi Ribničani in četrto uvrščenimi Mariborčani so domači rokometaši vodili od prve do zadnje minute in obe točki sta zasluženo ostali doma.
Ribniški rokometaši so Štajercem že v prvih minutah tekme dali vedeti, da zanje ta večer ne bo kruha. Semafor je že v 6. minuti kazal 3:0 in v 9. že 5:1. V nadaljevanju so se Mariborčani le prebudili in vzpostavili ravnotežje na igrišču. Razlika se je do konca prvega dela ves čas gibala med 2 in 4 goli za Ribničane.
Drugi polčas so bolje začeli gostje, saj so v pičlih petih minutah razliko prepolovili (19:17),  nakar so v minuti z dvema goloma domači razliko zopet vrnili na 4 (21:17). Domači rokometaši, kljub večkratnim priložnostim, nikakor niso uspeli povesti za več kot 4 gole. To jim je uspelo šele v 49. minuti, ko so z golom Puclja povedli z 28:23. Do 54. minute in izida 31:26 so varovanci Roberta Beguša še uspeli držati razliko 5 golov, ob koncu pa jim je le malo pošla sapa in gostje so uspeli poraz malo ublažiti (34:31).
Ribničani tako ostajajo vodilno moštvo v prvoligaški druščini. Naslednji konec tedna zaradi kvalifikacijskih tekem slovenske reprezentance, v kateri imamo kar dva svoja rokometaša, ne bo ligaških tekem. 10. krog 1. A DRL bo na sporedu v sredo, 9.11.2016, ko Ribničani gostujejo v Slovenj Gradcu.

More in Članska ekipa (293 of 410 articles)