RD RIKO RIBNICA – RK DOL TKI HRASTNIK 36:26 (16:15)

Po prepričljivi in odmevni zmagi v Ormožu, pa kateri smo ostali v vodstvu na prvenstveni lestvici in pred verjetno najtežjim letošnjim gostovanjem v Kopru naslednjo soboto, je v domači dvorani gostoval novinec v prvoligaški druščini, ki pa Ribničanom predvsem v drugem polčasu ni bil kos.

1. A DRL, 7. krog,
dvorana ŠC Ribnica, sobota, 15.10.2016, ob 19. uri, sodnici: Crnojević, Kostecki-Radić (obe Hrvaška), gledalcev 200,

RD RIKO RIBNICA – RK DOL TKI HRASTNIK 36:26 (16:15).

RD Riko Ribnica: Leban 6 (3), Fink 3, Grebenc 9, Knavs 4, Henigman 2, Skušek, Pucelj, Pahulje 2, Nosan 1, Klarič (6 obramb), Kovačič 2, Erak, Kljun 5, Perovšek (6 obramb), Kulenović 2, Košmrlj.
RK Dol TKI Hrastnik: Seme (1 obramba), Pintar 2, Ajdari 8 (4), Zore 5, Škorc (17 obramb), Guček 5, Moljk 1, Hribšek, Ramić 2, Ribič, Jakopič 1, Simončič 2, Sikošek.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 3 (3), RK Dol TKI Hrastnik 4 (4).
Izključitve: RD Riko Ribnica 8 minut, Dol RK TKI Hrastnik 10 minut.
Rdeči karton: -.

Pot do zmage ni bila tako lahka, kot kaže izid, saj so gostje predvsem v prvem polčasu, ves čas držali korak z Ribničani.
Dolani so tekmo začeli bolje in vodili do izida 2:3 v 4. minuti, nakar so ribniški rokometaši strnili obrambo in s protinapadi preko mladega Kljuna povedli s 7:4 v 9. minuti. Gostje se niso predajali in v naslednjih 6 minutah z delnim izidom 1:5 zopet povedli z 9:8 (15. minuta). Do konca prvega dela igre sta se ekipi izmenjavali v vodstvu. Na odmor se je odšlo ob minimalnem vodstvu domače vrste (16:15).
V drugem delu so gostje do 33. minute še uspeli izid poravnati na 17, to pa je bilo z njihove strani tudi vse. V nadaljevanju je ribniški stroj začel mleti in do 50 minute z delnim izidom 12:3 goste povsem razbil (29:20). Tekmo je nato zasedba domačega stratega Roberta Beguša mirno pripeljala do konca ter do 7. zaporedne zmage, s katero ostajajo trdno na 1. mestu prvenstvene lestvice.

V naslednjem krogu Ribničani gostujejo v Kopru.

More in Članska ekipa (299 of 412 articles)