RK JERUZALEM ORMOŽ – RD RIKO RIBNICA 22:31 (11:21)

Po odigranih šestih krogih v prvoligaški konkurenci so Ribničani brez poraza še vedno sami na vrhu prvenstvene lestvice. Tudi tradicionalno vroča dvorana Hardek tokrat tega ni mogla spremeniti.

1. A državna rokometna liga, 6. krog:
Ormož, športna dvorana na Hardeku, sobota, 8.10.2016, ob 19. uri:

RK JERUZALEM ORMOŽ – RD RIKO RIBNICA 22:31 (11:21).

RK Jeruzalem Ormož: Ocvirk 8 (6), Žuran 3, Cirar 3, Hebar 2 (2)…
RD Riko Ribnica: Leban 11 (3), Nosan 4, Henigman 3, Skušek 3, Pucelj 3, Kovačič 3…

Izključitve: RK Jeruzalem Ormož 12 minut; RD Riko Ribnica 18 minut,
Rdeči kartoni: RK Jeruzalem Ormož: Kovačič Miha; RD Riko Ribnica: Nosan Blaž.

Ribničani so delo v Prlekiji tokrat opravili – če citiramo Srečka Katanca – maestralno.
Od prve minute so gostje zaigrali odločno in zavzeto ter si do 4. minute priigrali že 3 gole prednosti (0:3), do 7. že 4 (3:7), v 15. minuti pa so vodili že za konkretnih 5 golov (7:12). Tudi nadaljevanje prvega polčasa je bilo za učbenike, saj so v 20. minuti povedli s 15:8 ter Ormožanom dali jasno vedeti, da zanje v tej tekmi ne bo kruha. Do odmora je zasedba Roberta Beguša z goli Nosana in Lebana razliko dvignila že na dvomestno številko (11:21).
Kakor je bilo pričakovati, so Prleki v začetku 2. dela šli na vso moč in poskušali rešiti, kar se rešiti da. Do 37. minute so bili kar uspešni ter razliko skoraj prepolovili (16:22). Da pa dvorana na Hardeku ne bi začela upati na ponovitev čudeža iz maja 2015, ko so Jeruzalemčki preobrnili zaostanek 11. golov v zmago, sta s po 2 goloma poskrbela Leban in Skušek ter razliko vrnila na 9 golov (46. minuta, 17:26). Do konca tekme je bilo na igrišču še nekaj iskric ter vroče krvi, kar pa ni spremenilo poteka tekme, ki se je končala s še eno zanesljivo gostujočo zmago.
Ribničani tako ostajajo na vrhu prvenstvene lestvice z 12 točkami iz 6 tekem.

V naslednjem, 7. krogu 1. A DRL, Ribničani gostijo novince v prvoligaški druščini RK Dol TKI Hrastnik. Tekma bo v soboto, 15.10.2016 ob 19 uri v dvorani ŠC Ribnica.

More in Članska ekipa (294 of 406 articles)