STAREJŠI DEČKI B DRŽAVNI PRVAKI !!!

Ekipa starejših dečkov B (SDB, dečki letnika 2002 in mlajši) se je že tretjič zapored uvrstila med najboljše 4 ekipe v državi in je pretekli konec tedna v Novem mestu nastopila na zaključnem turnirju za državnega prvaka.
Pred dvema letoma, ko je bil zaključni turnir v Ribnici, so naši fantje osvojili srebrno medaljo, zlati so bili dečki iz Kozine. Lansko leto je bil zaključni turnir v Ormožu, kjer so bili naši dečki 3., za Trebanjci in Celjani.
Letos pa je našim dečkom uspel veliki met, saj so 3 krat zmagali in se s 100% izkupičkom razveselili naslova državnega prvaka, prvega po sezoni 2007/08, ko je generacija 1995 v kategoriji MDA zadnjič osvojila ta laskavi naslov.

Rezultati zaključnega turnirja:

1.dan, petek, 20.5.2016:
17:30 MRK Krka Novo mesto – RD Riko Ribnica 20:23,
19:00 ŠD Mokerc Ig – RK Jeruzalem Ormož 21:22.

2.dan, nedelja, 22.5.2016:
10:00 RD Riko Ribnica – RK Jeruzalem Ormož 19:18,
11:40 MRK Krka Novo mesto – ŠD Mokerc Ig 23:16,
15:30 RD Riko Ribnica – ŠD Mokerc Ig 25:23,
17:00 MRK Krka N. m. – RK Jeruzalem Ormož 23:19.

Končni vrsti red:
1.mesto : RD Riko Ribnica,
2.mesto : MRK Krka Novo mesto,
3. mesto: RK Jeruzalem Ormož,
4. mesto: ŠD Mokerc Ig.

Na koncu so organizatorji najboljšim ekipam podelili pokale in medalje ter razglasili najboljšo sedmerko (Šivec Matic (ŠD Mokerc-Ig), Lovšin Žan in Zakrajšek Žiga (RD Ribnica), Novak Niko in Lukman Jure (RK J. Ormož) ter Rajh Vid in Luzar Marcel (MRK Krka).
Za najboljšega vratarja je bil izbran Vilki Nosan (MRK Krka Novo mesto), najboljši strelec z 42 zadetki v treh tekmah in najboljši igralec turnirja pa je bil naš mladi up Nik Ćirović (RD Riko Ribnica).

Ekipa SDB je na zaključnem turnirju nastopila v naslednji postavi:
Zgornja vrsta z leve: Stojan Gelze (trener), Vid Dejak, Nik Ćirović, Luka Anton Marn, Žan Lovšin, Janez Petek (vodja moštva).
Srednja vrsta z leve: Jan Pucelj (pomočnik trenerja), Rok Blatnik, Amar Mustedanagić, Jan Jelenovič, Enej Dan Vetrih, Nejc Pungaršek.
Spodnja vrsta z leve: Jaka Đekić, Lan Lesar, Žiga Zakrajšek, Aljaž Levstek,  Urban Šilc.

 

More in Mladi (6 of 21 articles)