STAREJŠI DEČKI A 4. V DRŽAVI

Starejši dečki A, dvorana ŠC Ribnica, 28. in 29.5.2016,
Finalni turnir za državnega prvaka:

Sobota, 28.5.2016:
RD Riko Ribnica – RD Urbanscape Loka 21:17,
RK Sviš Ivančna Gorica – RK Krško 18:14,
RD Urbanscape Loka – RK Sviš Ivančna Gorica 23:21,
RD Riko Ribnica – RK Krško 16:27.

Nedelja, 29.5.2016:
RD Urbanscape Loka – RK Krško 22:20,
RD Riko Ribnica – RK Sviš 19:20.

Končni vrstni red:
1. RD Urbanscape Loka,
2. RK Sviš Ivančna Gorica,
3. RK Krško,
4. RD Riko Ribnica

Najboljši posamezniki:
Najboljši igralec: Matevž Petek (RD Riko Ribnica),
Najboljši strelec: Peter Šiško (26 golov, RK Krško),
Najboljši vratar: Tilen Vavpotič (RD Urbanscape Loka).

Najboljša sedmerica:
Vratar: Tilen Vavpotič (RD Urbanscape Loka),
Levo krilo: Lenart Klemenčič (RD Urbanscape Loka),
Levi zunanji: Peter Šiško (RK Krško),
Srednji zunanji: Nik Ćirović (RD Riko Ribnica),
Desni zunanji: Domen Košir (RK Sviš Ivančna Gorica),
Desno krilo: Robert Škotnik (RK Sviš Ivančna Gorica),
Krožni napadalec: Matic Pokorn (RD Urbanscape Loka).

Pretekli vikend se je v ribniški dvorani na finalnem turnirju za državnega prvaka zbrala smetana ekip v kategoriji starejših dečkov A, ki so si v sezoni 2015/16 s svojimi uvrstitvami v predtekmovanju in polfinalih izborili udeležbo nanj. Dečki, ki so v večini rojeni leta 2001 so pokazali že zavidljivo znanje rokometne igre, a hkrati tudi dokazali, da se morajo še veliko naučiti.
Prvi dan je vsaka ekipa odigrala po dve tekmi in naključje je hotelo, da je ob koncu dne vsaka ekipa imela na računu po eno zmago in eden poraz in vsaka ekipa je imela ob ustreznem razpletu zadnji dan možnost postati državni prvak ali pa turnir končati na zadnjem mestu.
Drugi dan sta na igrišče najprej stopili ekipi iz Krškega in Škofje Loke. Zmaga Gorenjcev je Ribničanom na stežaj odprla vrata raja, ki so za naslov državnega prvaka v zadnji tekmi morali premagati sovrstnike Sviša, sicer trikratne državne prvake v tej kategoriji. Vse do 30 minute je našim dečkom dobro kazalo, saj so bili ves čas v rezultatski prednosti za gol ali dva, potem pa so gostje na krilih razpoloženega Koširja, ki je dosegel kar 11 golov, rezultat spreobrnili in z zadetkom prav v zadnji sekundi tekme prišli do zmage, s čimer so pahnili gostitelje na 4. mesto, sami pa na koncu zasedli 2. Z razpletom zadnje tekme so bili najbolj zadovoljni dečki Loke, ki so tako srečno postali državni prvaki.
Ribničanom pa za tolažbo ostaja dejstvo, da so, enako kot lansko leto, edini na finalnem turnirju premagali državnega prvaka, a nato s slabšimi predstavami proti ostalim ekipam na koncu potegnili kratko.

Bitlen Final-4 SDA 2015-16

 

More in Mladi (12 of 28 articles)