RD URBANSCAPE LOKA – RD RIKO RIBNICA 30:30 (16:18)

Ribniški rokometaši so v zadnjem krogu prve polovice končnice za prvaka gostovali  v Škofji Loki in iztržili točko ter se ob porazu Maribora v Kopru Štajercem na 3. mestu približali le na 2 točki zaostanka.

5. krog končnice za prvaka 1. NLB Leasing lige,
Škofja Loka, športna dvorana Poden, sreda, 11.5.2016, ob 20. uri, gledalcev 200, sodnika Pirc in Teršek.:

RD URBANSCAPE LOKA – RD RIKO RIBNICA 30:30 (16:18).

RD Urbanscape Loka: Panjtar (6 obramb), A. Vrbinc (1); Jesenko, Rakovec, Šibanc 3, Gartner 2 (2), Bogdanič-Jenko 10 (4), Kavčič 2, Štremfelj, Dolenec 1, Cingesar 2, Bradeško 3, Rant, Bergant, Rebič 1, Kete 6;
RD Riko Ribnica: Klarič (8 obramb), Perovšek (4); Leban 7 (1), Fink 2, Celminš, J. Grebenc 7, Knavs, N. Henigman 1, Skušek 9 (5), Pucelj 2, Petek, Nosan 2, Kljun, Benčina, Atanasov, Košmrlj;

Sedemmetrovke: RD Urbanscape Loka 8 (6), RD Riko Ribnica 6 (6);
Izključitve: RD Urbanscape Loka 6, RD Riko Ribnica 14;
Rdeči kartoni: Nosan (3×2 min., 45.minuta).

Ribničani so povedli prvi, nato pa so bili vse do 23. minute v vodstvu domačini, ki pa si večje razlike od dveh golov niso uspeli priigrati. Z vstopom Klariča, ki je takoj ubranil nekaj strelov, so ribniški rokometaši med 21. in 27. minuto naredili delni izid 5:0 in prešli v vodstvo s 13:16. V zadnjem napadu prvega dela so gostje imeli priložnost vodstvo povečati na 4 gole, vendar je Nosan zadel okvir vrat, iz protinapada pa je v zadnjih sekundah za znižanje razlike na 2 gola zadel Rebič. Prvi del se je tako končal z izidom 16:18 in je obetal še napeto nadaljevanje tekme.
Prva tretjina 2. polčasa je pripadla ribniškim rokometašem, ki so kljub veliko izključitvam držali Gorenjce na 3-4 golih zaostanka. Skušek je pridno izkoriščal sedemmetrovke (5/5) in nič ni kazalo, da bi zasedbi Roberta Beguša zmaga lahko ušla iz rok. Vendar pa so izključitve in posledična utrujenost igralcev naredila svoje – razbranil pa se je tudi Škofjeloški vratar Panjtar – in razlika je počasi začela usihati. V 55. minuti je domačinom uspeli izenačiti na 28:28. Leban je nato še dvakrat uspel popeljati Ribničane v vodstvo, vendar so obakrat Gorenjci uspeli zadeti, drugič iz sedemmetrovke po izteku igralnega časa, ter gostom odvzeti pomembno točko v morebitni borbi za 3. mesto.

Po prvi polovici končnice za prvaka lahko ocenimo, da je 6 točk iz 5 tekem proti najboljšim ekipam letošnjega prvenstva lep dosežek. Zaostanek za Mariborom na 3. mestu smo iz 6 točk znižali na le dve točki ter Koprčanom pobegnili za 2 točki. Je pa bil razpored tekem v prvem delu končnice nekoliko ugodnejši, kot  bo v drugem, ko gostujemo v Celju, Mariboru in Kopru in bo priborjeno težko zadržati.

V naslednjem, 6. krogu končnice, že v soboto, 14. 5. 2016, ob 19:30, naši rokometaši gostujejo v Celju.

More in Članska ekipa (313 of 411 articles)