RK GORENJE VELENJE – RD RIKO RIBNICA 31:23 (17:11)

Ribničani so v končnico za prvaka v 1. rokometni NLB Leasing ligi vstopili suvereno, kakor še nikoli do sedaj. V dveh tekmah proti bolje uvrščenima ekipama s prvenstvene lestvice so osvojili kar 3 točke in vsem ekipam dali vedeti, da bo v ribniški dvorani točke zelo težko osvojiti. Pravljica pa se na 1. gostovanju v končnici ni nadaljevala.

1. NLB Leasing liga, 3. krog končnice za prvaka,
Velenje, Rdeča dvorana, sreda, 4.5.2016, ob 19. uri,  gledalcev 600, sodnika Žitnik (Trebnje) in Smolko (G. Radgona):

RK GORENJE VELENJE – RD RIKO RIBNICA  31:23 (17:11).

RK Gorenje: B. Burić (12 obramb), Zaponšek (1 obramba); Mazej, Cehte 6, Medved 6 (1), S. Burić, Tajnik, Szyba 1, Skube 3, Golčar 2 (1), Šoštarič 6 (1), Kleč 1, Gas 2, Ratajec 2, Nosan 2;
RD Ribnica: Klarič (6 obramb), Perovšek (3 obrambe); Leban 5 (1), Fink 3, Grebenc 4, Kavs, Heningman 4, Skušek 2 (2), Pucelj 1, Petek, Nosan 3, Kljun 1, Benčina, Atanasov, Košmrlj;

Sedemmetrovke: RK Gorenje 3 (3), RD Ribnica 3 (3);
Izključitve: RK Gorenje Velenje 2, RD Riko Ribnica 8.

Velenjčani, ki so poleg Celjanov edini kandidat za državnega prvaka, so v svoji Rdeči dvorani upravičili vlogo favorita in Ribničanom niso prepustili niti najmanjšim možnosti za uspeh.
Že v 11. minuti so Štajerci vodili s 7:2, nato so se ribniški rokometaši le zbrali in bili do konca polčasa enakovreden nasprotnik. Polčas se je končal z izidom 17:11 za Velenjčane.
Tudi prvih 7 minut drugega polčasa so gostje držali korak z domačini (20:15), nato pa v naslednjih 17 minutah dovolili varovancem Marka Šibile, da pobegnejo na nedosegljivih 9 golov prednosti. V zadnjih minutah Ribničanom kaj več kot znižanja razlike na 8 golov ni uspelo.

More in Članska ekipa (314 of 410 articles)