RD RIKO RIBNICA – RD KOPER 2013 30:26 (13:9)

Ribniški rokometaši so nadaljevali dobre igre in z zmago proti neposrednemu tekmecu za 4. mesto dodali še dve točki v skupni seštevek na prvenstveni lestvici.

1. NLB Leasing liga, 4. krog končnice za prvaka,
Dvorana ŠC Ribnica, sobota, 7.5.2016, ob 19.00, gledalcev 350, sodnika Žibret in Vidic:

RD RIKO RIBNICA – RD KOPER 2013 30:26 (13:9).

RD Riko Ribnica: Leban 7 (3), Fink 4, Celminš, Grebenc 6, Knavs, Henigman, Skušek 5 (1), Pucelj 3, Petek, Nosan 4, Klarič (4 obrambe), Kljun, Perovšek (7 obramb), Benčina, Atanasov, Košmrlj 1.
RD Koper 2013: Ponikvar (6 obramb), Dolenc, Grzentič, Krečič 3, Matijaševič 1, Gašperšič, Kocijančič, Ravlija, Vran (3 obrambe), Moljk 1, Gorela 2, Rapotec 1, Smolnik 5, Sokolič 5 (4), Marić, Bratkovič 8 (3).

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 5 (4), RD Koper 2013 9 (7).
Izključitve: RD Riko Ribnica 8, RD Koper 2013 8.

Po treh domačih tekmah še vedno nepremagani!

Včeraj je v bil v Ribnici dvoboj neposrednih tekmecev za 4. mesto med četrtouvrščeno Ribnico in petouvrščenegim Koprom. Tekma je imela zelo velik vložek, saj so imeli naši rokometaši pred to tekmo le točko prednosti pred Koprčani, medtem, ko je bil kriterij medsebojnih srečanj do včerajšnje tekme v korist gostov.
Tekmo so naši fantje odprli podobno kot proti Mariboru – z dobro obrambo (v prvem polčasu samo 9 prejetih zadetkov) in nekaj hitrimi zadetki. V 12. minuti je semafor kazal že 8:3 za domače. Nato je zbranost malo popustila in Ribničani so gostom dopustili, da so do 17. minute zaostanek zmanjšali na 3 gole (9:6), nato pa z goli Nosana in Lebana do 25. minute zopet pobegnili na 6 (13:7). V zadnjih minutah polčasa domači rokometaši niso več zadeli in na odmor se je odšlo z izidom 13:9.
Tudi začetek drugega polčasa se je nadaljeval strelski post ribniških rokometašev, tako da so se gostje do 35. minute približali na vsega dva gola zaostanka (13:11). Potem pa so domači le naravnali merilne naprave in z delnim izidom 7:2 do 44. minute povedli z 20:13. Do 55. minute se je igralo po sistemu “gol za gol”, razlika se je ves čas gibala med 5 in 7 goli. Končnica je zopet pripadla gostom, ki so poraz uspeli omiliti na “znosnih” 4 razlike.

Še enkrat več so fantje pokazali, da so v končnici v dobri formi, še posebej na domačem igrišču, pred domačimi gledalci in zvestimi navijači.

Pred četo Roberta Beguša so na sporedu 3 gostovanja. Vse 3 v razmaku enega tedna. Najprej v sredo fantje gostujejo v Škofji Loki, kjer se z dobro predstavo lahko še utrdijo na 4. mestu. S tekmo v Celju naslednjo soboto se končnica že prevesi v drugo polovico. Tretja gostujoča tekma pa bo naslednjo sredo v Mariboru, ki naj bi se, po za zdaj neuradnih podatkih, prenašala v živo po TV.

Sponzor tekme: THE Nutrition, Ribnica

More in Članska ekipa (313 of 410 articles)