Ribničani osvojili 3. mesto

Ribničani so v tekmi za tretje mesto v Pokalu Slovenije premagali ekipo iz Trebnjega in tako ponovili uspeh iz leta 2011.

V rednem delu tekme so Ribničani predvsem lovili Trebanjce. Šele v drugi polovici drugega polčasa so uspeli ujeti nasprotnika. Ribničani so v 49. minuti prvič na tekmi izenačili na 23:23 ter nato v 52. minuti še prvič na tekmi povedli (24:23). Zaključne minute igre gol za gol in živčnost obeh ekip, so povzročile, da sta ekipi konec 60. minut pričakali neodločeno (27:27). Izenačujoč zadetek je 50 sekund pred koncem dosegel Celminš in tako ribniško ekipo popeljal do podaljškov.

V podaljšku so domači igralci dvignili nivo svoje igre. Domača vrata je zaklenil Perovšek in Ribničani so prvi del podaljška dobili z 31:28.  Trebanjci so v začetku drugega podaljška zapravili prvi napad in Celminš je Ribničane popeljal do vodstva s plus 4 (32:28). To je zadostovala tudi za zmago (35:29) in osvojitev odličnega tretjega mesta,

Prvi strelec Ribničanov je bil Patrik Leben (8 golov), pri Trebanjcih pa je osemkrat zadel Jure Sušin.

Pokal Slovenije 2016, Tekma za tretje mesto
RD RIko Ribnica : RK Trimo Trebnje 35:29|27:27| (12:16)
Ribnica, Dvorana ŠC Ribnica, 500 gledalcev, sodnika Brstin Kavalar in Miloš Turnšek
Ribnica:
 Perovšek (11 obramb); Klarič (1 obramba); Leban 8, Fink 4, Celminš 6, Grebenc 3, Knavs, Henigman 7, Skušek, Pucelj 2, Petek, Nosan 3, Kljun, Atanasov, Košmrlj 2
Trebnje: Brana, Urbič (14 obramb); Djurdjevič 5, Florjančič 1, Murčehajič 4, Skol, Mat. Kotar, Sušin 8, Potočnik 7, Udovič, Sašek 2, Pernovšek, M. Grandovec, Mlakar, T. Grandovec 2, Mikec,
Sedemmetrovke: RIbnica 1 (1);  Trebnje 5 (6)
Izključitve: Ribnica 6 min; Trebnje 10 min
Rdeč karton: Gregor Potočnik (61. minuta)