RD RIKO RIBNICA – RK SEVNICA 39:18 (23:10)

Potem, ko si je ribniška ekipa z dvema zmagama v gosteh proti neposrednima tekmecema (Loka, Krka) na stežaj odprla vrata končnice za prvaka, je v ribniški dvorani gostovala ekipa, ki je že izgubila vse možnosti za obstanek v družbi najboljših slovenskih ekip in proti kateri se naši rokometaši niso nič kaj pretirano namučili.

1. NLB Leasing liga, 24. krog,

Dvorana ŠC Ribnica, sobota, 2. 4. 2016, ob 19:00, gledalcev 150, sodnika Palačkovič, Brecelj,

RD RIKO RIBNICA – RK SEVNICA 39:18 (23:10).

Ribniški rokometaši so rutinsko opravili z nemotiviranimi Sevničani, ki v nobenem trenutku tekme niso bili sposobni nuditi nekega resnega odpora.
Že po devetih minutah (6:1) je bilo jasno v kakšno smer se bo razvijala tekma. Do 18. minute (11:7) Ribničanom sicer še ni uspelo narediti večje razlike, je pa ta nato v zadnjih minutah prvega dela začela skokovito naraščati in je predvsem z goli Uroša Knavsa iz protinapadov do odmora narasla na lepih 13 golov (23:10).
Tudi v nadaljevanju je Uroš lepo polnil vrata Posavcev in razlika je še naprej naraščala z vrtoglavo hitrostjo (45. minuta, 34:12). Ob koncu je vnema tako v obrambi kakor v napadu malo popustila in tekmeca sta se na koncu razšla z rezultatom 39:18.

Med domačimi rokometaši so se najbolj izkazali: Klarič (10 obramb), Knavs (10 golov), Grebenc (7 golov), Pucelj (5 golov), vsi trije s 100% izkupičkom strelov.

Naslednja prvoligaška tekma je na sporedu šele 20.4.2016, ko naši rokometaši gostujejo v Rdeči dvorani v Velenju. Vikend pred tem, 16. in 17.4.2016, pa RD Riko Ribnica gosti finalni turnir najboljši štirih ekip v tekmovanju za pokal Slovenije, na katerem bodo poleg domače ekipe nastopile še RK Celje Pivovarna Laško, RD Koper 2013 in RK Trimo Trebnje.

Vabljeni na rokometni spektakel, kakršnega v Ribnici še ni bilo !!!

Sponzor tekme: TEKNOS d.o.o., Kranj

More in Članska ekipa (319 of 406 articles)