RD RIKO RIBNICA – RD KOPER 2013 32:30 (15:14)

1. NLB Leasing liga, 19. krog,

Dvorana ŠC Ribnica, petek, 26. 2. 2016, ob 18:30, gledalcev 300, sodnici Crnojević Helena, Kostecki-Radić Emina (obe Hrvaška).

RD RIKO RIBNICA – RD KOPER 2013 32:30 (15:14).

Mini derbi 19. kroga bo Ribničanom ostal v spominu zaradi veličastne zmage nad tretje uvrščenimi Koprčani, zaradi ženskega sodniškega para, zaradi skupaj kar 42 minut izključitev in zaradi 4 rdečih kartonov, ki so ji prejeli domači rokometaši.
Že pred pričetkom srečanja je igralce in občinstvo presenetilo dejstvo, da bosta prvič v zgodovini ribniškega društva prvenstveno tekmo sodili sodnici, ki povrh vsega prihajata iz sosednje Hrvaške. Uvodne minute srečanja so pokazale, da bo sodniški kriterij veliko bolj strog, kot so ga bili fantje vajeni pri moških sodnikih, čemur pa se akterji na igrišču nikakor niso uspeli prilagoditi, kar je za posledico imelo kar 21 izključitev na obeh straneh.
Tekma je bila napeta in polna tekmovalnega naboja od prvega žvižga. Do rezultata 5:5 v 8. minuti sta moštvi igrali gol za gol. Domači so prvič povedli z izidom 6:5 v 9. minuti. Nato so gostje zaigrali bolj zavzeto in do 18. minute izid obrnili v svojo korist in povedli s tremi goli naskoka (8:11). Na krilih domačih navijačev je zasedbi Roberta Beguša v naslednjih 5 minutah uspel delni izdi 5:1 in v 24. minuti je semafor kazal 13:12 za Ribničane. Na glavni odmor se je odšlo ob izidu 15:14 za domače rokometaše.
Do izida 19:19 v 39. minuti sta bili ekipi dokaj izenačeni. Domačinom, ki so bili odločeni, da točki za vsako ceno ostanejo doma, niso mogle do živega niti številne izključitve, ki so jih imeli samo v drugem delu za 18 minut. Razlika se je v korist ribniških rokometašev počasi, a vztrajno večala in je v 48. minuti znašala že solidne 4 zadetke (27:23). Gostje so preko razpoloženega Krečiča, ki je samo v drugem polčasu dosegel 8 golov, do 53. minute razliko znižali na samo gol (28:27). Pa vendar domači rokometaši presenečenja niso dovolili, ampak so z borbeno igro in nekaj obrambami Marka Klariča v zadnjih minutah, vknjižili lepo zmago in s tem dve pomembni točki v borbi za končnico za prvaka.
Pohvalimo lahko prav vse igralce, ki so stopili na igrišče, izstopali pa so Grebenc Jan in Henigman Nik s 6 goli, ter Nosan Blaž in Skušek Janez s 5 goli. Od gostov so bili najbolj razpoloženi Krečič Grega (8 golov), Bratkovič Adam (7) in Jure Vran z 10 obrambami.

Sponzor tekme: K-HAUS d.o.o., Ljubljana