RK SLOVENJ GRADEC – RD RIKO RIBNICA 22:32 (13:16)

Pred našimi fanti je bilo, glede na stanje na prvenstveni lestvici, na sporedu eno lažjih gostovanj, katerega pa smo se, zaradi lanskoletnega poraza v Slovenj Gradcu, kar nekako bali. Vendar pa je zasedba Roberta Beguša na Koroškem nalogo opravila z odliko. Na krilih 13 obramb Marka Klariča ter razpoloženih strelcev so Ribničani vodili od prve do zadnje minute.
Naši rokometaši so s tremi goli Nika Henigmana v 5 minuti vodili že s 1:4. Tudi v nadaljevanju ribniški rokometaši niso popuščali ter si v 13. minuti priigrali že 6 golov prednosti (4:10), v 19. pa že 7 (6:13). Sledil je 5 minutni mrk gostov, v katerem so Korošci zabili 4 gole in razliko zmanjšali na 11:14 v 26. minuti. Na odmor so rokometaši odšli ob izidu 13:16 (zapisnik na spletni strani Rokometne zveze Slovenije je napačen).
Počitek je Ribničanom očitno dobro del. Po 20 sekundah nadaljevanja so sicer prvi zadeli domačini in razliko zmanjšali le na 2 gola, potem pa so v naslednjih 11 minutah nadaljevanja gostje zabili kar 7 golov brez enega prejetega (14:23) in močno tlakovali pot do končne zmage. S tremi zaporednimi goli so domačini sicer zopet malo zapretili (46. min., 17:23), vendar so gostje kmalu stvari postavili nazaj na svoje mesto in razliko v 53. minuti dvignili na nedosegljivih 10 golov (19:29) ter tekmo pripeljali mirno do konca (22:32).

Najboljši strelci pri Ribničanih so bili: Skušek (7 golov, od tega 5/5 iz sedemmetrovk), Leban (5), Fink (5), Henigman (5), pri domačih pa sta izstopala Šol (5) in Poklič (4).