RD RIKO RIBNICA – RK JERUZALEM ORMOŽ 34:25 (16:9)

Ribničani so v 1/16-finala pokala Slovenije suvereno odpravili Ormožane in se uvrstili v 1/8-finala.

Dvorana ŠC Ribnica, sreda, 9.12.2015, 19:00:

RD Riko Ribnica: Klarič (3 obrambe), Perovšek (11 obramb), Leban 6 (3), Fink 3, Ceiminš 3, J. Grebenc 2, Knavs 3, Henigman, Skušek 2, Pucelj 5, Abrahamsberg, Nosan 8, Kljun 2, Batinič, Atanasov, Košmrlj.
RK Jeruzalem Ormož: Šutalo, Balent (7 obramb), Horvat, Bogadi 1, Radujković 2, Čudič 6 (5), Veselko, Žuran 7, Grizolt, Kocbek 2, Kosi 2, Ozmec, Petrovič 1, Rajšp 2, Cirar 1, Kolmanič 1.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 4 (3), RK Jeruzalem Ormož 5 (5).
Izključitve: RD Riko Ribnica 10 minut, RK Jeruzalem Ormož 6 minut.

Tekmo so bolje začeli gostje, ki so po 4 minutah vodili že z 1:3. V 8. minuti so Prleki vodili še 3:4, potem pa so v 6 minutah Ribničani zadeli 5 krat in ormoška ladja se je začela potapljati. V nadaljevanju je najboljši strelec gostov Žuran dosegel dva zadetka in zaostanek v 16. minuti znižal na 8:6, nakar je zopet sledila serija 6 golov v mreži vinarjev in semafor je po 23 minutah kazal prepričljivih 14:6. Do odmora se je igralo gol za gol in po 30 minutah igre je bil izid 16:9.
Tudi drugi del so bolje odprli gostje, ki so dosegli 3 zadetke zapored. Vendar sta potem Pucelj in Nosan, vsak s po 3 goli, poskrbela, da se je do 40. minute razlika vrnila na varnih 8 golov (22:14). Do izida 26:16 v 47. minuti sta zadela Fink in Leban po 2 krat, potem pa so na igrišče stopili igralci, ki na igrišču prebijejo manj časa. A kljub temu se je razlika v 57. minuti dvignila kar na 11 zadetkov (33:22) in gostje so v zadnjih minutah uspeli visok poraz le malo omiliti.
Upamo, da je to napoved dobre forme naših rokometašev, ki jih pred zimskim odmorom čakata še dve zelo pomembni tekmi, gostovanje v Dobovi in domača tekma proti Mariborčanom.

Sponzor tekme: RIKO KOR d.o.o, Ribnica

More in Članska ekipa (336 of 410 articles)