RD RIKO RIBNICA – RK MARIBOR BRANIK 25:26 (12:12)

Pred reprezentančnim premorom je četa Roberta Beguša doživela boleč poraz v domači dvorani, po katerem ji Mariborčani na prvenstveni lestvici bežijo že 4 točke.

1. NLB Leasing liga, 15. krog,

Dvorana ŠC Ribnica, sobota, 19. 12. 2015, ob 19. uri, gledalcev 250, sodnika: Žibret in Teršek (oba Trbovlje).

RD RIKO RIBNICA – RK MARIBRO BRANIK 25:26 (12:12)

RD Riko Ribnica: Klarič (3 obrambe), Perovšek (10 obramb), Grebenc, Leban 7 (6), Fink 4, Celminš, Knavs, Henigman 2, Skušek 5, Pucelj 1, Nosan 5, Kljun, Atanasov 1, Košmrlj.
RK Maribor Branik: Čudič, Mijušković, Kastelic (12 obramb), Žmavc, Kaleb 6, Špelić, Jamnik 5, Poklar 6, Hrastnik, Fidel, Verdinek 3, Brajović 6, Čagalj, Štumpfl.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 6 (6), RK Maribor Branik 1 (0).
Izključitve: RD Riko Ribnica 2 minuti, RK Maribor Branik 8 minut.

Prvih 6 minut je pripadlo domačim rokometašem, ki so povedli s 3:1 in Štajercem dali takoj vedeti, da želijo obe točki zadržati doma. Gostje so nato z dvema goloma Poklarja v sedmi minuti izid izenačili na 3:3. V nadaljevanju so Ribničani povedli, gostje izenačili, pa Ribničani zopet povedli in gostje izenačili in tako vse do konca polčasa in izida 12:12.
Prvih 6 minut drugega dela je bilo sanjskih za ribniške rokometaše, saj so povedli s 17:13. Žal pa že v naslednjih 4 minutah prejeli kar pet golov in lepa prednost je hitro splavala po vodi in se spremenila v zaostanek, ki ga, kot se je izkazalo v nadaljevanju, niso uspeli več spreobrniti v svojo korist. Do 52. minute in izida 22:22 se je podobno, kot večino prvega polčasa, igralo gol za gol, le da so bili tokrat v prednosti gostje. Prve prednosti dveh golov za mariborske rokometaše v 54 minuti (24:22), kljub veliki borbi in požrtvovalni igri, domačini niso več uspeli ujeti. Tekma se je končala z izidom 25:26 in varovanci trenerja Slavka Iveziča so se tako Ribničanom uspeli oddolžiti za poraz v svoji dvorani na začetku sezone.

Naslednja prvenstvena tekma bo 6. februarja 2016, ko naši rokometaši gostujejo v Celju, pred tem, 3.2.2016, pa bo v domači dvorani tekma 1/8 finala pokala Slovenije proti Sevnici.

Vsem rokometnim prijateljem želimo srečno in veselo Novo leto 2016 !!!

Sponzor tekme: THE Nutrition Ribnica

More in Članska ekipa (334 of 410 articles)