MRD DOBOVA – RD RIKO RIBNICA 27:27 (14:15)

Ko je že kazalo, da so ribniški rokometaši v zadnjih krogih le ujeli pravo formo in upali, da bodo v tem slogu nadaljevali tudi v Dobovi, kjer so bile točke za priključek zgornji polovici prvenstvene lestvice, nujne, se je zgodil nepričakovan remi in nepotrebna izguba pomembne točke.

1. NLB Leasing liga, 14. krog,

Športna dvorana Dobova, sobota, 12.12.2015, 19:00, gledalcev 200, sodnika: Cvetko (Celje) in Teršek (Hrastnik).

MRD DOBOVA – RD RIKO RIBNICA 27:27 (14:15).

MRD Dobova: Vojin, Miklavčič 3, Dražetič 8 (4), Rožman, Humek, Seferović 2, Toporišič, M. Baznik, Kučič 3, Kaučič 3, Supančič, Koprivc 1, Mlakar, Hotko 7 (2), Blaževič.
RD Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Leban 6 (3), Fink 2, Celminš 2, Grebenc 5, Knavs, Henigman, Skušek 5 (3), Abrahamsberg, Nosan, Kljun, Batinič 1, Atanasov, Košmrlj.

Sedemmetrovke: MRD Dobova 7 (6), RD Riko Ribnica 7 (6).
Izključitve: MRD Dobova 8 minut, RD Riko Ribnica 6 minut.

Ribničani so tekmo začeli v skladu s pričakovanji in že v 7. minuti povedli z 1:4 in minuto pozneje z 2:5. V naslednjih 5 minutah je sledil strelski mrk in Dobovčani so s 5 goli izid spreobrnili v svojo korist (7:5, 12. minuta). Po minuti odmora (edini na celi tekmi), ki ga je vzel trener gostov Robert Beguš, so Ribničani zopet začeli igrati tako, kakor se od njih pričakuje in že v 19. minuti zopet povedli za 3 zadetke (8:11). Pa nato zopet popustili in v 24. minuti je že bilo 12:12. Na veliki odmor so igralci odšli ob minimalnem vodstvu gostov (14:15).
Do 38. minute so  Ribničani ohranjali vodstvo 3 golov, kaj več pa jim nikakor ni uspelo. V naslednjih 3 minutah so varovanci domačega trenerja Aleša Sirka dosegli 3 gole, brez prejetega, ter izid izenačili na 20:20. Vse do 55. minute in izida 25:25 se je potem igralo gol za gol. Ko sta do 58. minute zadela Skušek in Fink, se je zmaga zdela zagotovljena. Vendar se domačini s tem niso sprijaznili in v izdihljajih tekme so z 2 goloma Dražetiča izid poravnali ter se veselili velike in nepričakovane točke.

More in Članska ekipa (335 of 410 articles)