RD I. P. IZOLA – RD RIKO RIBNICA 21:27 (9:12)

Na sporedu je bil zadnji, 13. krog,  prve polovice rednega dela v 1. rokometni NLB Leasing ligi. Po nesrečnem porazu v preteklem krogu proti Velenjčanom, je naše rokometaše v soboto čakalo zahtevno gostovanje v Izoli, ki v svoji dvorani ni bila gostoljubna, saj je v letošnji sezoni izgubila le proti Celjanom. Vendar pa se ribniški rokometaši tega dejstva niso ustrašili, še več, vodili so skozi celotno srečanje in zmaga v nobenem trenutku ni bila vprašljiva.

1. NLB Leasing liga, 13. krog,

Športna dvorana Kraška, sobota, 5.12.2015, 19:00, gledalcev: 400, sodnika: Žitnik (Trebnje) in Teršek (Hrastnik),

RD ISTRABENZ PLINI – RD RIKO RIBNICA  21:27 (9:12).

RD Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Logar, Vončina, Jurić, Čolić, Božič 5 (2), Zorić-Stepančič 1, Selišnik 1, Žgavec, Čosić 3, Kecman, Vuković 1, Velkavrh 9 (1), Konig 2, Madžarevič.
RD Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Leban 8 (1), Fink 6, Celminš, Grebenc 3, Knavs, Skušek 4, Pucelj 2, Abrahamsberg, Nosan 1, Kljun, Batinič 2, Atanasov 1, Košmrlj.

Sedemmetrovke: RD Istrabenz Plini Izola 4 (3), RD Riko Ribnica 1 (1).
Izključitve: RD Istrabenz Plini Izola 8, RD Riko Ribnica 4 minute.
Rdeči karton: Pucelj (RD Riko Ribnica, 51. minuta).

Tekma je bila do 11. minute in izida 5:5 izenačena, nobena ekipa si ni uspela priigrati več kot gol prednosti. V naslednjih 7 minutah domačini niso zadeli, gostje iz Ribnice pa trikrat in prvič na tekmi se je tehtnica občutneje nagnila ne eno stran. Kot se je izkazalo v nadaljevanju tekme, je bil to že začetek konca primorskih rokometašev. Pred koncem polčasa si je zasedba Roberta Beguša priigrala 4 gole naskoka (7:11, 8:12), na odmor pa sta ekipi odšli ob izidu 9:12.
Prvi gol v nadaljevanju so sicer dosegli domači rokometaši, vendar so potem prevladovali Ribničani, ki so v 46. minuti povedli kar za 7 golov (15:22) in tekma se je zdela odločena. V samo 5 minutah so potem “Ribari” zabili 4 gole in se vrnili med žive (51. minuta, 19:22). Da pa tekma ni bila napeta do konca, sta z goli poskrbela Batinič in Skušek in razlika se je na koncu vrnila na varnih 6 golov. Tekma se je končala z izidom 21:27 za Ribničane.

More in Članska ekipa (336 of 409 articles)