RD RIKO RIBNICA – RK GORENJE VELENJE 24:27 (16:13)

1. NLB Leasing liga, 12. krog,

dvorana ŠC Ribnica, sreda, 25.11.2015 ob 19. uri, gledalcev 180, sodnika: Kavalar in Leskovec (oba Celje):

RD RIKO RIBNICA – RK GORENJE VELENJE  24:27 (16:13).

RD Riko Ribnica: M. Grebenc (1 obramba), Perovšek (11 obramb), Leban 3 (3), Fink 2, Ceimins 2, J. Grebenc 5, Knavs, Henigman, Skušek 4 (1), Pucelj 4, Abrahamsberg, Nosan 2, Kljun, Batinič 1, Atanasov, Košmrlj 1.
RK Gorenje Velenje: B. Burić (9 obramb), Ferlin (5 obramb), Božović 1, Cehte, S. Burić 2, Ovniček 4, Szyba 3, Skube 5, Golčar 2, Šoštarič 4 (1), Kleč 2, Gams 3, Zaponšek, Ratajec 1, Nosan, Bećiri.

Sedemmetrovke: Riko Ribnica 5 (4), Gorenje Velenje 2 (1).
Izključitve: Riko Ribnica 10 minut, Gorenje Velenje 8 minut.

Ribniški rokometaši so proti favoriziranemu nasprotniku iz Šaleške doline odigrali fantastičnih 50 minut, potem pa, kot že velikokrat do sedaj, zaradi slabih zadnjih minut ostali praznih rok.
V začetku tekme so bili v rahli prednosti gostje, ki so vodili do 8. minute (4:5). V naslednjih štirih minutah so domači fantje z delnim izidom 4:0 rezultat in nadaljnji potek srečanja spreobrnili v svojo korist (8:5, 12. minuta). Do konca prvega polčasa se je rezultatska prednost domačih nadaljevala, saj se je razlika ves čas gibala med 2 in 4 goli razlike. Na odmor se je šlo ob vodstvu domačih s 16:13.
Drugi del so bolje začeli gostje in razliko v 34. minuti zmanjšali le na gol (16:15). Nato pa je zasedba domačega stratega Roberta Beguša zopet stopila na plin in prišla v 41. minuti do vodstva 20:16. Tudi v nadaljevanju domači rokometaši niso popuščali, saj so v 48. minuti, po golu Blaža Finka, povedli s 23:20. V ribniški dvorani je že začelo dišati po presenečenju. Žal pa se je v naslednjih 11 minutah zgodila že prevečkrat videna zgodba, ko naši rokometaši niso dosegli niti gola, prejeli pa kar 7 in zmaga je spolzela iz rok v Velenje.
Kljub porazu, pa ribniški rokometaši niso razočarali in v zadnjem krogu prvega dela predtekmovanja lahko samozavestno odpotujejo v Izolo po nov par prvenstvenih točk.