RK SEVNICA – RD RIKO RIBNICA 19:23 (11:11)

Po suvereni in prepričljivi zmagi v preteklem krogu nad letos zelo uspešno Krko, so ribniški rokometaši gostovali v Sevnici, ki naj glede na stanje na prvenstveni lestvici ne bi smela predstavljati prevelike ovire do novega para točk. Vendar pa so se ribniški rokometaši morali zelo namučiti, da so do obeh točk sploh prišli.

1. rokometna NLB Leasing liga, 11. krog,
Sevnica, dvorana OŠ S.Kladnika, sobota, 21.11.2015, ob 19:30, sodnika: Marko in Matjaž Pirc (oba Hrpelje).

RK SEVNICA – RD RIKO RIBNICA 19:23 (11:11).

RK Sevnica: Leben, Brglez 1, Popovič 2, Brečko 2, Ž. Krnc, Gorenjak 5 (1), Grušovnik 2, Kuhar, Brilej 2 (1), Bezgovšek 2, Flisek, Kolman, Krnc, Ranevski 3, Mrgole.
RD Riko Ribnica: Bajt, M. Grebenc, Perovšek, Leban 4, Fink 4, Celminš 1, J. Grebenc 1, Knavs, Skušek 2 (1), Pucelj, Abrahamsberg, Nosan 2, Kljun, Batinič 9 (4), Atanasov, Košmrlj.

Sedemmetrovke: RK Sevnica 4 (2), RD Riko Ribnica 11 (5).
Izključitve: RK Sevnica 14, RD Riko Ribnica 14 minut.
Rdeči karton: Gruškovnik (RK Sevnica, 59.min.).

Rokometašem iz Ribnice v dosedanjem delu državnega prvenstva še ni steklo, kakor bi si v deželi suhe robe želeli. V Sevnici so po dokaj povprečni predstavi dosegli svojo šesto zmago in zadržali osmo mesto. Izbranci gostujočega trenerja Roberta Beguša so se z žilavimi domačini mučili celih 45 minut in so šele v zadnjih petnajstih minutah strli odpor bojevitih Sevničanov. Po izidu 16:16 je končnica dvoboja minila v znamenju rokometašev iz Ribnice. Pred tem so si gosti sami grenili življenje z zapravljanjem sedemmetrovk, ki so jih zgrešili kar 6, v nasprotnem primeru bi že zdavnaj razrešili vprašanje zmagovalca.

V naslednjem, 12. krogu 1. NLB Leasing lige Ribničani že v sredo, 25.11.2015, ob 19. uri, gostijo rokometaše Gorenje iz Velenja, katerih pomemben član na igrišču je naš Mitja Nosan.

More in Članska ekipa (338 of 409 articles)