V Ribnico prišel levoroki Estonec Andris Celminš

V ponedeljek se je na članskem treningu pojavil nov obraz. To je mladi Estonec Andris Celminš, ki je iz Gorenja iz Velenja prišel na posodo do konca sezone. Gre za 19 letnega levorokega fanta, Estonskega mladinskega reprezentanta, ki je pred to sezono okrepil Velenjčane, vendar pa se zaradi močne konkurence na njegovem igralnem mestu ni naigral. Naši članski ekipi pa bi lahko bil, ob pomanjkanju levičarjev in poškodbi Janeza Skuška, pomembna dodana vrednost.

Matej Avanzo, direktor kluba RK Gorenje Velenje, je selitev Estonca v Ribnico na njihovi spletni strani  pospremil z naslednjimi besedami: ”Estonec do konca te sezone odhaja k RD Riko Ribnica, v katerem bo z Robertom Begušem imel na voljo vrhunskega trenerja, hkrati pa bo izkušnje nabiral v pravi rokometni sredini, ki je naš strokovni štab na čelu z glavnim trenerjem Gregorjem Cvijičem ni izbral naključno. Tako vam sporočamo tudi, da bo do konca sezone 2015/16 naš mladi Estonec Andris Celminš, kot posojeni igralec, nastopal za prvoligaški klub RD Riko Ribnica. Andris v Ribnico odhaja že danes, tam bo igral za člansko ekipo, še vedno pa bo lahko za RK Gorenje Velenje igral za mladince (če ga bomo potrebovali). Za klub je bistvenega pomena, da Andris čim več igra in je v čim boljšem klubu, s kakovostnim trenerjem. Vsem tem zahtevam je z Andrisovim odhodom v Ribnico zadoščeno in verjamemo, da se bo kot igralec v Ribnici le še dodatno razvil.”