RD RIKO RIBNICA – RK CELJE P. L. 26:36 (15:16)

V 3. krogu so v ribniški dvorani gostovali aktualni državni prvaki iz Celja. Tekma je veljala za derbi kroga, saj sta se srečala prvo uvrščeni ekipi s prvenstvene lestvice.

RD RIKO RIBNICA – RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 26:36 (15:16)

Ribnica, športna dvorana ŠC Ribnica, gledalcev: 300, sodnika: Marko in Matjaž Pirc (oba Krško).

RD Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Leban 3 (1), Fink 3, Atanasov, Kljun, Grebenc 7, Abrahamsberg 1, Skušek 2 (2), Knavs, Pucelj 2, Pahulje, Nosan 6, Batinič 1, Košmrlj 1.
RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Blagotinšek 2, Ivić 6, Babarskas 1, Janc, Razgor 5 (1), Marguč 1, Poteko 1, Potočnik 3, Zarabec, Kodrin, Fižuleto 2, Pešić, Mlakar 4, Dobaj, Žvižej 11 (5).

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 6 (3), RK Celje Pivovarna Laško 6 (6).
Izključitve: RD Riko Ribnica 16 minut, RK Celje Pivovarna Laško 20 minut.
Rdeči karton: Babarskas (RK Celje Pivovarna Laško, 43. minuta).

Izbranci celjskega trenerja Branka Tamšeta so dobili generalko pred sobotnim uvodnim dvobojem v prenovljeni evropski ligi prvakov v Istanbulu, ko bodo igrali proti Bešiktašu. Celjani so odpor igralcev iz mesta suhe robe v osrednji tekmi tretjega kroga 1. NLB Leasing lige zlomili šele v zadnji četrtini tekme.

Ribničani so bili v prvem polčasu povsem enakovredni favoriziranim Celjanom. Po dvanajstih minutah tekme so izbranci trenerja Roberta Beguša vodili s 7:4, potem prednost držali do 12:9, nato pa ob koncu polčasa rahlo popustili in Štajerci so to s pridom izkoristili, rezultat preobrnili v svojo korist in na odmor odšli s prednostjo enega gola (15:16).
V drugi polovici tekme pa domači rokometaši niso zdržali ritma, ki so ga narekovali slovenski prvaki. V 40. minuti so Ribničani zaostajali že za pet golov (19:24), nato držali ritem do 55. minute (25:31), v zadnjih minutah pa čisto popustili in igrišče zapustili z zaostankom desetih golov (26:36).

Celjani so dosegli tretjo zaporedno zmago v letošnji 1. NLB Leasing ligi in že 54. zaporedno v domačih tekmah. Ribničani so doživeli prvi poraz, pred tem pa so bili uspešni na domačem igrišču proti Dobovi (38:27) in v gosteh proti Mariboru Braniku (31:26).

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 23. septembra, gostila Krko, ribniška pa bo v soboto, 26. septembra, gostovala v Trebnjem.

Sponzor tekme: Zavarovalnica TRIGLAV d.d.

More in Članska ekipa (344 of 406 articles)