RD RIKO RIBNICA – RK SL. GRADEC 2011 36:30 (18:15)

25. krog v 1. rokometni NLB Leasing ligi,

Ribnica, dvorana ŠCR, sobota, 25.4.2015 ob 19. uri, gledalcev: 200, sodnika: Sok in Lah (oba Ormož).

RD RIKO RIBNICA – RK SLOVENJ GRADEC 2011 36:30 (18:15).

RD Riko Ribnica: Perovšek (6 obramb), Klarič, Leban 9 (4), Fink 6, Atanasov 1, Kljun, Grebenc 8, Tanko, Skušek 3, Knavs, Pucelj 4, Pahulje, Nosan 3, Markovič 2, Batinič, Košmrlj.
RK Slovenj Gradec 2011: Soldo (6 obramb), Ošlovnik (3 obrambe), Kašnik, Voršič 3, Zbičajnik, Čivčič, Ovniček 11 (9), Kresnik, Kobold 2 (1), Šol 4, Krevs, Poklič 1, Plešej 2, Podstenšek 3, Banfro 1 (1), Štumpfl 3.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 4 (4), RK Slovenj Gradec 2011 11 (11).
Izključitve: RD Riko Ribnica 14 minut, RK Slovenj Gradec 2011 14 minut.
Rdeča kartona: Plešej (RK Slovenj Gradec 2011, 38. minuta), Zbičajnik (RK Slovenj Gradec 2011, 50. minuta).

S težko priborjeno zmago nad trdoživim Korošci in s porazom Trebanjcev v Škofji Loki so se našim rokometašem na stežaj odprla vrata končnice za prvaka.  Za to pa bo nujna zmaga v Ormožu, v zadnjem, 26. krogu  1. NLB Leasing lige, v sredo, 6.5.2015.

Pot do zmage je bila težja od pričakovanega. Prvih 15 minut tekme, do izida 8:9, sta se ekipi izmenjevali v vodstvu, nobena ekipa pa si v tem času ni uspela priigrati višje prednosti od enega zadetka. V naslednjih petih minutah je domačim uspel delni izid 5:0 in semafor je v 21. minuti prvič kazal občutnejše vodstvo domačih (13:9). Razlika treh do štirih golov za domače je potem vztrajala do konca prvega dela tekme. Na odmor se je odšlo ob izidu 18:15.
Drugi polčas je domača zasedba odprla s tremi zaporednimi goli in v 33. minuti vodila z rezultatom 21:15. Ko je že kazalo, da so Korošci položili orožje, pa so se ti, predvsem po zaslugi Ovnička, vrnili v igro in do 43. minute zaostanek znižali samo na en gol (24:23). Do 52. minute in izida 30:28 je kazalo na napeto končnico, vendar se to na srečo ni zgodilo, saj so Ribničani do konca dosegli še 6 golov, gostujoči rokometaši pa le dva za končni izid 36:30.

Po koncu tekme so bile vse oči in ušesa usmerjene proti Škofji Loki in dogajanju na tekmi med Loko in Trimom, kjer smo upali na ugoden razplet. Na koncu so Škofjeločani “povozili” Trebanjce in ribniškim rokometašem na široko odprli vrata v končnico za prvaka.

Odločilna tekma za vstop v končnico bo v Ormožu, v sredo, 6.5.2015, ob 19. uri. Po vsej verjetnosti bo za navijače organiziran avtobus. Vse zainteresirane, ki bi želeli podpreti naše rokometaše na zadnji tekmi rednega dela prvenstva v 1. NLB Leasing ligi, pozivamo, da spremljajo obvestila na naši spletni strani in FB profilu glede prijav in ostalih podrobnostih odhoda v Ormož.

Sponzor tekme: Zavarovalnica TRIGLAV d.d.

Medijski sponzor tekme: RADIO UNIVOX Kočevje