RD RIKO RIBNICA – RK GORENJE VELENJE 22:30 (9:18)

Prva tekma 23. kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške je prinesla derbi kroga. Na tekmi v ribniškem ŠC so bili boljši državni podprvaki iz Velenja, ki tako ostajajo v igri za vodilno pozicijo pred končnico za prvaka.

Ribnica, 8.4.2015, Dvorana ŠC Ribnica, gledalcev: 200, sodnika: Cvetko (Celje) in Žibret (Trbovlje).

RD RIKO RIBNICA – RK GORENJE VELENJE 22:30 (9:18)

RD Riko Ribnica: Klarič (7 obramb), Perovšek (5 obramb), Leban 5 (3), Fink 2, Atanasov, Kljun, Grebenc 7, Knavs 1, Skušek 2 (1), Andoljšek, Pucelj 1, Pahulje, Nosan 1, Marković 2, Batinič, Košmrlj.
RK Gorenje Velenje: B. Burić (14 obramb), Zaponšek (3 obrambe), Božović, Cehte 3, Medved, S. Burić 3, Szyba 7, Skube 7 (2), Golčar, Šoštarič 4, Dobelšek, Gams 1, Nosan 3, Dujmovič 3, Bećiri.

Sedemmetrovke: Riko Ribnica 6 (4), Gorenje Velenje 2 (2).
Izključitve: Riko Ribnica 6 minut, Gorenje Velenje 8 minut.

Velenjčani, ki jih v soboto v Rdeči dvorani čaka prva četrtfinalna tekma evropskega pokala EHF z danskim Holstebrojem, so v Ribnici hitro zagospodarili. Domači so stik držali do 2:2, nato pa so izbranci novega Gorenjevega trenerja Gregorja Cvijiča počasi in vztrajno začeli večati prednost.
Ko je bilo že pred koncem prvega polčasa 15:6 za Gorenje, je bilo več ali manj jasno, da bosta dve točki šli v Velenje. Kljub visoki prednosti gostje tudi v nadaljevanju niso popuščali, v končnici tekme pa so domači rokometaši le nekoliko ublažili poraz.

Velenjčane v 25. krogu v sredo, 15. aprila, čaka derbi s Celjem Pivovarno Laško, Ribničani bodo tri dni kasneje gostovali v Krškem.

 

Sponzor tekme: Zavarovalnica TRIGLAV d.d.

Medijski sponzor tekme: RADIO UNIVOX Kočevje

Univox

More in Članska ekipa (282 of 337 articles)