RK MARIBOR BRANIK – RD RIKO RIBNICA 24:24 (12:11)

Ribniški rokometaši so presenetili Mariborčane in jim odščipnili zlata vredno točko v boju za 4. mesto na prvenstveni lestvici in uvrstitev v zaključne tekme za prvaka Slovenije!

19. krog v prvi rokometni NLB Leasnig ligi,
Maribor, športna dvorana Tabor: gledalcev: 250, sodnika: Backovič (Ljubljana) in Smolko (Gornja Radgona).

RK MARIBOR BRANIK – RD RIKO RIBNICA 24:24 (12:11).

RK Maribor Branik: Taletovič (12 obramb), Čudič (3 obrambe), Cingesar 5, Žmavc, Kaleb 4 (1), Špelic 4, Jamnik 3, Poklar, Sok 3, Fidel, Žabič, Špende, Verdinek, Mlakar 5, Kastelic.
RD Ribnica Riko hiše: Klarič (3 obrambe), Perovšek (7 obramb), Leban 9 (1), Fink 8, Atanasov, Kljun, Grebenc 2, Henigman 1, Skušek, Andoljšek, Pahulje, Pucelj 2, Nosan, Markovič 2, Knavs, Košmrlj.

Sedemmetrovke: RK Maribor Branik 2 (1), RD Ribnica Riko hiše 1 (1).
Izključitve: RK Maribor Branik 16 minut, RD Ribnica Riko hiše 14 minut.

Fantje so v štajersko prestolnico odšli z mislijo, da presenetijo favoriziranega nasprotnika, kar bi jim na koncu skoraj v celoti tudi uspelo.

Prvih 10 minut tekme je bilo “atomskih”, saj so Ribničani povedi s 6:2. Da Mariborčani niso kar tako 3. ekipa v Sloveniji, pa so pokazali v naslednjih 5 minutah, ko so z delnim izidom 5:0 prešli v vodstvo 7:6. Druga polovica prvega polčasa pa se je nato igrala “gol za gol”, saj si nobena ekipa ni uspela priigrati večje razlike od 1 zadetka. Polčas se je končal z vodstvom varovancev Roberta Deniča 12:11.
Nadaljevanje je prineslo za odtenek boljšo igro domačinov, ki so prvič povedli za dva gola v 36. minuti (16:14). Sledilo je izenačenje na 16:16 v 40. minuti, nato pa prvo vodstvo Štajercev za 3 gole v 42. minuti (19:16), ki so ga potem držali do izida 22:19 v 49. minuti. Četa Roberta Beguša pa ni popuščala in se v 51. minuti približana na gol zaostanka ter nato z agresivno obrambo in učinkovitim napadom prišla do izenačenja 24:24 v 57. minuti. V zadnjih minutah sta imeli obe ekipi še napad za zmago, vendar se mreži nista več zatresli.

Ribničani so s to točko še bližje končnemu 4. mestu na prvenstveni lestvici, vendar pa morajo za ta cilj do konca prvenstva odigrati brez napake ter ob tem računati še na kakšno izgubljeno točko Trebanjcev.

V naslednjem, 20. krogu, v soboto, 14.3.2015, v ribniško dvorano prihajajo rokometaši iz Škofje Loke.