RK TRIMO TREBNJE – RD RIKO RIBNICA 25:24 (16:12)

Za nami je še zadnji, 15. krog v 1. rokometni NLB Leasing ligi pred skoraj dvomesečnim premorom.

Trebnje, 20.12.2014, dvorana OŠ, gledalcev: 300, sodnika: Lah in Sok (oba Ormož).

RK TRIMO TREBNJE – RD RIKO RIBNICA 25:24 (16:12) RK Trimo Trebnje: Jelovčan, Brana (8 obramb), Urbič, Femec, Radelj 5, Križman, Skol 4 (1), Kotar, Sušin 2, Željko, Udovič 2, Sašek 3, Ferkulj 5, M. Grandovec, T. Grandovec 1, Florjančič 3. RD Riko Ribnica: Perovšek (7 obramb), Klarič (1 obramba), Leban 3 (2), Fink 3, Atanasov, Pahulje, Grebenc 7, Henigman 3, Nosan, Andoljšek, Pucelj 1, Skušek 1, Batinič 3, Markovič 3, Košmrlj. Sedemmetrovke: RK Trimo Trebnje 1 (1), RD Riko Ribnica 2 (2). Izključitve: RK Trimo Trebnje 4 minute, RD Riko Ribnica 8 minut.

Na tekmi, ki je upravičila status derbija, so Trebanjci dosegli pomembno zmago, ki jim na široko odpira vrata za uvrstitev na zaključni turnir najboljše četverice, saj sedaj Ribničanom bežijo za velike 4 točke. Ekipi sta od samega začetka zaigrali na polno in vse do 21. minute ter do izida 10:10 si nobena ekipa ni priigrala večje prednosti od enega zadetka. Nato pa je domačinom uspel delni izid 6:2 in na odmor so Trebanjci odšli s 4 zadetki prednosti. Tudi v drugem polčasu so prvi zadeli domačini in povedli že za 5 golov. Ribničani pa se niso predali, spremenili obrambno postavitev in v naslednjih 11 minutah dosegli 6 golov ob enem prejetem in izid ponovno poravnali na 18:18. Nadaljevanje pa je bilo nato infarktno do zadnjih sekund. Domačini so povedli, gostje izenačili, tako vse do predzadnje minute, ko so Ribničani imeli napad za vodstvo, ki pa ga žal niso izkoristili. So ga pa izkoristili nekaj sekund pred koncem Trebanjci in si tako priborili zlata vredni točki.

Sledi skoraj dvomesečni premor, v katerem bomo spremljali našo reprezentanco na svetovnem prvenstvu v Katarju. Sezona v prvi NLB Leasing ligi se s 16. krogom nadaljuje 14.2.2015, ko v ribniški dvorani gostimo MRK Krko iz Novega mesta.

More in Članska ekipa (291 of 338 articles)