RD RIKO RIBNICA – RD ISTRABENZ IZOLA 26:23 (11:12)

14. krog v prvi rokometni NLB Leasing ligi:

Dvorana ŠC Ribnica, 13.12.2014, gledalcev 150, sodnika Humek (Dobova) in Murko (Šmarje pri Jelšah).

RD Riko Ribnica: Perovšek (12 obramb), Klarič, Leban 8 (5), Fink 4, Atanasov, Grebenc 1, Henigman 1, Skušek 2 (1), Andoljšek 2, Pucelj 3, Pahulje, Nosan, Markovič 5, Batinič, Košmrlj.

RD Istrabenz Plini Izola: Vončina (15 obramb), Kević (4 obrambe), Jurič 5, Madžarević, Grbec, Božič 7 (3), Žgavec, Čosić 6, Vuković 5, Matjaševič.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 9 (6), RD Istrabenz Plini Izola 4 (3).
Izključitve: RD Riko Ribnica 14 minut, RD Istrabenz Plini Izola 12 minut.
Rdeči karton: Grebenc (RD Riko Ribnica, 3×2 min., 29. minuta).

Na zadnji domači tekmi v letošnjem letu so Ribničani mnogo težje od pričakovanj premagali rokometaše iz Izole.
Začetek tekme ni nakazoval takega razpleta, saj so domačini že v 4. minuti povedli 4:1, držali razliko 3 golov do 18. minute (10:7), potem pa igra ni več stekla in gostje so z delnim izidom 4:1 v zadnji tretjini celo dobili prvi polčas.
Tudi začetek drugega dela je četa Roberta Beguša začela bolj obetavno in hitro povedla 15:13, pa nato zopet popustila in se ves drugi polčas borila za golo zmago, ki jo je na koncu vendarle uspela doseči celo z največjo razliko na celotni tekmi.

Zadnja tekma pred skoraj dvomesečnim premorom bo za naše rokometaše v boju za 4. mesto ena najpomembnejših, saj 20.12.2014 gostujejo v Trebnjem.

Sponzor tekme: Zavarovalnica TRIGLAV d.d.

Medijski sponzor tekme: RADIO UNIVOX Kočevje