RK SVIŠ I. GORICA – RD RIKO RIBNICA 34:29 (20:18)

Tekma 9. kroga prve rokometne NLB Leasing lige,

Ivančna Gorica, 8.11.2014, dvorana OŠ Stična, gledalcev: 200, sodnika: Cvetko (Celje) in Žibret (Trbovlje).

SVIŠ IVANČNA GORICA – RIKO RIBNICA 34:29 (20:18)

RK Sviš Ivančna Gorica: Mohar, Slapničar (12 obramb), Tekavec, Nered, Potokar, Marušič 4, Zavodnik 6 (1), S. Stopar 8, Pekolj 3, Matej Košir 1, Kalabić 3, Marinčič 1, Kristan, G. Stopar 7, Bučar, Matic Košir, Pekeč  (1 obramba).
RD Riko Ribnica: Perovšek (7 obramb), Klarič (2 obrambi), Leban 10 (3), Fink 2, Atanasov, Merhar, Grebenc 6, Henigman, Nosan 3, Andoljšek, Pucelj 2, Skušek 2 (1), Knavs, Markovič 1, Batinič 3, Košmrlj.

Sedemmetrovke: RK Sviš Ivančna Gorica 3 (1), RD Riko Ribnica 5 (4).
Izključitve: RK Sviš Ivančna Gorica 8, RD Riko Ribnica 8 minut.

Žal velja rezultat te tekme za največje presenečenje 9. kroga prve rokometne NLB Leasing lige, saj je zadnje uvrščeni Sviš premagal peto uvrščeno ekipo prvenstva. Glede na način in potek srečanja, povsem zasluženo.
Domačini so začeli odločno in dovolili Ribničanom edino vodstvo v 5. minuti pri rezultatu 4:3. Ves preostali del srečanja so vodili Sviševci, največ v začetku drugega polčasa, ko so povedli celo za 6 golov. V nadaljevanju so so gostje nekajkrat uspeli približati na 3 gole in imeli cel kup priložnosti, da razliko še zmanjšajo, vendar jim je to vedno preprečil domači vratar. Domači napadalci pa so na nasprotni strani dosegali gole iz vseh položajev in pripeljali Sviš do druge letošnje zmage v letošnjem prvenstvu.

V naslednjem krogu ribniški rokometaši še enkrat gostujejo, in sicer v Velenju.

More in Članska ekipa (367 of 408 articles)