RD RIKO RIBNICA – RK KRŠKO 36:24 (18:10)

Po dveh zaporednih porazih, česar naši rokometaši v rednem delu prejšnje sezone sploh niso izkusili, je v domači dvorani gostovalo zadnje uvrščeno Krško, ki pa v nobenem trenutku ni bilo konkurenčno našim fantom.

11. kroga v prvi rokometni NLB Leasing ligi,

Ribnica, 22.11.2014, dvorana ŠC Ribnica. gledalcev 250, sodnika Knez (Trbovlje), Štrigl (Velenje).

RD Riko Ribnica: Perovšek (10 obramb), Klarič (10 obramb), Leban 4 (2), Fink 1, Atanasov 4, Grebenc 4, Henigman 1, Skušek 8, Andoljšek 1, Pucelj 4, Pahulje 1, Nosan 2 (1), Markovič 4, Batinič 2, Košmrlj.
RK Krško: Žitnik (7 obramb), Polutnik (4 obrambe), Zorič, Perko 1, Dular, Ban 7 (1), Sobotič, Kodrič 1, Kastelic, Sintič, Hriberšek, Sendelbah 3, Zoran 1, Vrečar 7, Grušovnik 4, Glogovšek.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 3 (3), RK Krško 3 (1).
Izključitve: RD Riko Ribnica 4 minute, RK Krško 2 minuti.

Za obstanek v boju za 4. mesto na prvenstveni lestvici je za Ribničane štela le zmaga in že po petih minutah igre (4:0) je bilo očitno, da so nalogo fantje vzeli zelo resno. V 15. minuti tekme ob izidu 10:3 je bilo vprašanje zmagovalca skoraj že odločeno. Do 24. minute (16:9) se je nato igralo gol za gol, ob koncu polčasa pa so domačini uspeli razliko povečati na solidnih 8 golov (18:10).
Prva tretjina nadaljevanja ni postregla z naletom katere koli ekipe, saj je do 41. minute (25:17) razlika ves čas nihala med 8 in 10 goli. V naslednjih 15. minutah pa je domača vrsta le pritisnila na plin in do 56. minute razliko dvignila na 13 golov (34:21) ter tekmo rutinirano pripeljala do konca in končnih 36:24.

V naslednjem krogu naši fantje potujejo v Slovenj Gradec, kjer je zmaga v boju za 4. mesto skoraj nujna.

Sponzor tekme: Zavarovalnica TRIGLAV d.d.

Medijski sponzor tekme: RADIO UNIVOX Kočevje