RK GORENJE VELENJE – RD RIKO RIBNICA 42:22 (18:10)

10. krog v prvi rokometni NLB Leasing ligi,

Velenje, 15.11.2014, Rdeča dvorana, gledalcev: 200, sodnika: Marko in Matjaž Pirc (oba Hrpelje).

RK Gorenje Velenje: Špende 1 (1), Cehte, Dobelšek 1, Medved 7 (2), S. Burić 7, B. Burić (1 obramba), Szyba 2, Skube, Golčar 4, Šoštarič 7, Papež 2, Kleč 2, Gams, Ferlin (10 obramb), Nosan 1, Dujmovič 8 (2).
RD Riko Ribnica: Leban 3 (1), Fink, Atanasov 1, Merhar, Grebenc, Henigman 4, Skušek, Andoljšek 1, Pucelj 1, Pahulje 2, Nosan 4 (2), Klarič (1 obramba), Markovič 3, Batinič 1, Košmrlj, Perovšek  (5 obramb).

Sedemmetrovke: RK Gorenje Velenje 6 (5), RD Riko Ribnica 3 (3).
Izključitve: RK Gorenje Velenje 6 minut, RD Riko Ribnica 10 minut.

Ribničani so prvič v tej sezoni doživeli dva poraza zapored.
Po porazu v Ivančni Gorici pretekli konec tedna, so bili tokrat povsem nemočni proti favoriziranim domačinom iz Velenja. Razen uvodnih petih minut, ko smo vodili 3:1, je vse ostalo za pozabo. Ose so v naslednjih štirih minutah prav tolikokrat zadeli, povedli s 5:3 in vodstva do konca tekme več niso izpustili iz rok. Do 16. minute in izida 8:6 so varovanci Roberta Beguša še dihali Velenjčanom za ovratnik, vendar pa v naslednjih minutah dovolili domačinom delni izid 7:1 ter vodstvo 15:7, kar je praktično že odločilo zmagovalca srečanja. Zadnjih pet minut prvega dela tekme so bili Ribničani bolj enakovredni, vendar je razlika ostala na 8 golih (18:10).
V drugem delu so gostje zadeli prvi in prvo tretjino nadaljevanja Velenjčanom niso dovolili povečanja prednosti, saj je razlika ves čas nihala med 8 in 10 goli (41. minuta, 25:16). Potem pa so večkratni državni prvaki prestavili v višjo prestavo in v naslednjih 13 minutah razliko podvojili (35:17) ter tekmo rutinirano pripeljali do konca.

Ribničani v naslednjem krogu gostijo rokometaše iz Krškega, proti kateremu je zmaga nujna za ohranitev možnosti v boju za četrto mesto, ki še vodi v končnico za prvaka.