RD RIKO RIBNICA – RD SLOVAN 28:24 (16:9)

8. krog prve rokometne NLB Leasnig lige:

RIKO RIBNICA – SLOVAN 28:24 (16:9)

Ribnica, 25.10.2014, dvorana ŠC Ribnica, gledalcev: 350, sodnika: Kavalar (Celje) in Sok (Ormož).

RD Riko Ribnica: Perovšek, Klarič, Leban 7 (4), Fink 8, Atanasov, Merhar 1, Grebenc 2, Henigman 1, Skušek, Andoljšek, Pucelj 4, Pahulje, Nosan 2, Markovič 1, Batinič 2 (1), Košmrlj.
RD Slovan: Nunčič, Selaković, Prevolnik 5, Ži. Matajič, Grojzdek, Bogdanič-Jenko 1 (1), Kete 5, Stojnič, Erak 4, Krivic 3, Topolovec 1, Kovačič 3, Ža. Matajič 1 (1), Planinc 1, Sankovič, Cvetko.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 6 (5), RD Slovan 3 (2).
Izključitve: RD Riko Ribnica 10 minut, RD Slovan 8 minut.
Rdeč karton: Pucelj (Riko Ribnica, 3×2 min., 51. minuta).

V 8. krogu prve rokometne NLB Leasing lige so v Ribnici gostovali sosedje iz Ljubljane, ki so v sredo v pokalu izločili favorizirane Mariborčane in priredili največje presenečenje 1/16 finala pokala Slovenije.
Prva polovica polčasa je potekala v povsem izenačeni igri gol za gol (6:6, 15. min.). V nadaljevanju pa je vrsta Roberta Beguša pritisnila na plin in si do polčasa priigrala velikih 7 golov prednosti (16:9).
Tudi nadaljevanje v drugem delu tekme je bilo po godu domači publiki, saj so gostitelji še naprej igrali dobro v obrambi in učinkovito v napadu ter si v 40. min. priigrali največjo prednost na tekmi (19:10). Žal pa se tekma ni nadaljevala v enakem slogu. Gostje so po zaslugi nekaj odličnih obramb svojega vratarja in nepotrebnih izključitev v domači vrsti začeli počasi, a vztrajno nižati prednost. Z delnim izidom 7:3 so se v naslednjih 10 minutah vrnili v tekmo, vendar jim kaj več, kot znižanje velike razlike, do konca tekme ni uspelo.

Ribničani v naslednjem, 9. krogu, 8.11.2014, gostujejo pri zadnje uvrščenemu Svišu v Ivančni Gorici.

Sponzor tekme: Zavarovalnica TRIGLAV d.d.

Medijski sponzor tekme: RADIO UNIVOX Kočevje