RK SEVNICA – RD RIKO RIBNICA 24:29 (15:17)

5. krog 1. rokometne NLB Leasing lige, Sevnica, dvorana OŠ S.Kladnika, gledalcev: 150, sodnika: Backović in Nahtigal (oba Ljubljana).

RK Sevnica: Brglez (9 obramb), Gerčar (1 obramba), Krnc 1, Djurdjević 8 (6), Brglez, Cigler, Gorenjak 2, Štefanič 6, Novšak, Kuhar, Brilej 5, Bezgovšek, Gjerek 1, Pernovšek, Suholežnik 1, Mrgole. RD Riko Ribnica: Perovšek (4 obrambe), Klarič (5 obramb), Leban 9 (4), Fink 2, Atanasov, Merhar, Grebenc 3, Henigman 5, Nosan 1, Andoljšek, Pucelj 4, Skušek 4 (1), Knavs, Markovič, Batinič 1, Košmrlj. Sedemmetrovke: RK Sevnica 6 (6), RD Riko Ribnica 5 (5), Izključitve: RK Sevnica 6 (12 min.), RD Riko Ribnica 4 (8 min.).

Po hudem porazu proti Celjanom v prejšnjem krogu, je bilo vprašanje, kako se bodo naši fantje odzvali v naslednjem krogu. Igra v Sevnici sicer ni bila najboljša, a so Ribničani kljub temu imeli večino igralnega časa tekmo in rezultat pod nadzorom, tako da so dosegli še tretjo zaporedno zmago na gostovanjih in četrto v letošnji sezoni. Tekmo so bolje začeli domačini, predvsem Aljoša Štefanič, ki je za domače dosegel 5 golov od prvih šestih. Nato pa so gostje stopili na plin in z delnim izidom 4:0 v 16. minuti povedli z 11:6. V naslednjih 7 minutah so se Sevničani le zbrali in izenačili na 13:13, vendar do vodstva niso prišli. Na odmor se je odšlo za dvema goloma prednosti za naše fante (15:17). Po treh minutah nadaljevanja so naši že vodili z 20:16. Do 46. minute je bila potem razlika ves čas med 2 in 4 goli za ribniške rokometaše (21:24), da bi nato s štirimi zaporednimi zadetki (21:28) do 51. minute dokončno rešili vprašanje zmagovalca. Sledil je še zadnji nalet Sevničanov, ki pa so uspeli le nekoliko omiliti poraz.

V naslednjem, 6. krogu prve rokometne NLB Leasing lige, prihajajo že v sredo, 8.10.201, v Ribnico Mariborčani. Glede na to, da so lansko sezono odhajali iz Ribnice sklonjenih glav, tudi letos pričakujemo dobro tekmo in upamo na podoben razplet.

More in Članska ekipa (373 of 409 articles)