MRK KRKA – RD RIKO RIBNICA 23:27 (10:11)

3. krog prve rokometne NLB Leasing lige.
Novo mesto, 19.9.2014, športna dvorana Marof, gledalcev: 150, sodnika: Žitnik in Majer (oba Trebnje).

MRK Krka: Štangelj (5 obramb), Jurečič 7, Lavrič 2, Didovič 1, Rojc 3, Irman 1, Jakše 1, Rašo, Smolnik 1, Vidmar, Furdi, Cvikl 2, Božič (5 obramb), Potič 1, Adamčič, Klobčar 4.
RD Riko Ribnica: Leban 5, Fink 3, Atanasov, Merhar, Grebenc 2, Henigman 2, Skušek 1, Andoljšek, Pucelj 7, Knavs, Nosan 7, Klarič (1 obramba), Perovšek (15 obramb), Markovič, Batinič, Košmrlj.

Sedemmetrovke: MRK Krka 7 (4), RD Riko Ribnica 4 (4).
Izključitve: MRK Krka 6, RD Riko Ribnica 12 minut.
Rdeč karton: Fink (RD Riko Ribnica, 56. minuta).

Izbranci trenerja Roberta Beguša so v dolenjski prestolnici pričakovano osvojili obe točki, za tretjo zaporedno zmago v tej sezoni pa so se vendarle morali pošteno potruditi.
V prvem polčasu je bila tekma povsem odprta, nobena ekipa si ni priigrala občutnejše prednosti, z zadetkom razlike pa so ga dobili gostje (11:10).
V drugem polčasu pa so naši fantje vendarle uveljavili svojo kakovost in v začetku drugega dela z delnim izidom 7:1 gostiteljem ušli na sedem golov razlike. S tesnim pokrivanjem Lebana in na koncu kar cele ekipe so domačini razliko sicer malo zmanjšali, vendar pa niso imeli możnosti preprečiti zaslužene zmage ribniških rokometašev.

Ribniška ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 24. septembra, gostila Celje Pivovarno Laško, novomeška pa bo v soboto, 27. septembra, gostovala v Krškem.