RK SEVNICA – RD RIBNICA RIKO HIŠE 28:25 (14:16)

8. krog končnice za prvaka v 1. rokometni NLB Leasing ligi,
Sevnica, 10.5.2014, dvorana OŠ S.Kladnika, gledalcev 150, sodnika Majer, Žitnik.

RK SEVNICA – RD RIBNICA RIKO HIŠE 28:25 (14:16)

Žal fantje niso izkoristili zaključne žoge za predčasno in dokončno osvojitev 4. mesta v državnem prvenstvu.
V prvem polčasu si nobena ekipa ni priigrala občutnejše prednosti. Sevničani so nekajkrat vodili za gol, Ribničani pa za dva, kolikor so vodili tudi ob koncu prvega polčasa (14:16). Tudi drugi polčas so gostje nadaljevali solidno in po dveh golih Črta Abrahamsberga v 36. minuti povedli za 3. Nato pa so Sevničani s štirimi zaporednimi goli prešli v vodstvo. Do 50. minute je bila potem tekma zopet izenačena. V naslednjih štirih minutah pa so domačini zadeli trikrat, prišli do izida 25:22 in do konca uspeli zadržati priigrano razliko.
Najboljši strelci pri Sevničanih so bili Gjerek 8, Flajs 6 (1), Brilej 6,
pri Ribničanih pa Leban 11 (7), Abrahamsberg 5, Grebenc 4.

Kljub nepričakovanemu porazu, pa naši fantje še vedno trdno držijo 4. mesto na prvenstveni lestvici, le da bo za ohranitev 4. mesta, naslednjo soboto v Ribnici, potrebno z rokometaši iz Trebnjega najmanj remizirati.

More in Članska ekipa (383 of 406 articles)