RD RIBNICA RIKO HIŠE – RK GORENJE VELENJE 27:35 (13:20)

1. rokometna NLB Leasing liga, 7. krog končnice za prvaka,
Ribnica, 4.5.2014, dvorana ŠC Ribnica, gledalcev: 350, sodnika: Kavalar in Cvetko (oba Celje).

RD Ribnica Riko hiše: Šega (1 obramba), Klarič (10 obramb), Abrahamsberg 4 (1), Markovič 3, Fink 1, Leban 7 (4), Nosan, Pahulje, Merhar 1, Batinič, Pucelj, Grebenc 9, Henigman, Atanasov 2, Andoljšek, Omahen.
RK RK Gorenje Velenje: Taletovič (2 obrambi), B. Burić (12 obramb), Brglez, N. Cehte, Medved 9 (3), S. Burić 3, Cingesar, Skube 3, Golčar 4, Šoštarič 1, Papež 4, Vrečer, Gams 2, Nosan 1, Oštir, Dujmovič 6, Bećiri 2.

Sedemmetrovke: RD Ribnica Riko hiše 9 (5), RK Gorenje Velenje 3 (3).
Izključitve: RD Ribnica Riko hiše 4 min., RK Gorenje Velenje 10 min.

Domači igralci so do 12. minute, ko so vodili 7:5, še bili konkurenčni državnim prvakom, potem pa so gostje z delnim izidom 11:2 v naslednjih 12 minutah rezultat spreobrnili v svojo korist (9:16) in praktično že odločili zmagovalca tekme. Do 29. minute so Štajerci prednost še povečali na 19:11, na odmor pa odšli z lepo prednostjo 13:20.
Drugi polčas je bil bistveno bolj izenačen, čeprav zmaga gostov ni bila pod vprašajem v nobenem trenutku. V začetku drugega dela igre je najprej dvakrat zadel Niko Medved in razliko dvignil na 9 zadetkov, nato pa so se domači igralci le zbrali ter do 44. minute razliko znižali na znosnih 5 golov, ko je bil izid 21:26. V 53. minuti je bilo še 25:31, nato pa so gostje z nekaj zadetki prišli do najvišje razlike na tekmi in izida 25:35 v 59. minuti. Abrahamsberg in Merhar sta v zadnji minuti srečanja poraz le omilila na končnih 27:35.

Velenjčani so po tekmi zopet prevzeli 1. mesto na prvenstveni lestvici, medtem ko Ribničani vztrajajo na 4. mestu.

Sponzor tekme je bilo podjetje: Šilc d.o.o., Slatnik, Ribnica

Medijski sponzor tekme: RADIO UNIVOX Kočevje