RD RIBNICA RIKO HIŠE – RK MARIBOR BRANIK 26:26 (12:15)

5. krog končnice za prvaka 1. rokometne NLB leasing lige,
Ribnica, 19.4.2014, dvorana ŠC Ribnica,  gledalcev 250, sodnika Nahtigal, Smolko.

RD Ribnica Riko Hiše: Šega, Klarič (13 obramb), Leban, Merhar, Fink, Atanasov 2, Pahulje, Grebenc 4, Henigman, Nosan 5 (1), Andoljšek, Pucelj 2, Abrahamsberg 10 (2), Batinič, Marković 3, Košmrlj;
RK Maribor Branik: Škalički (3 obrambe), Vran (4 obrambe), Čudič (4 obrambe); Žmavc, Kaleb 5 (2), Jamnik 4, Razgor, Kodrin, Hrastnik 5, Fidel, Zarabec 3, Kleč, Marić 9.

Sedemmetrovke: RD Ribnica Riko Hiše 3/3, RK Maribor Branik 3/2,
Izključitve: RD Ribnica Riko Hiše 16 min, RK Maribor Branik 8 min
Rdeči karton: RD Ribnica Riko Hiše R.Beguš (29. min), Gregor Košmrlj (3 x 2 min, 60. min)

S točko, ki je v borbi za 4. mesto na prvenstveni lestvici velika kot hiša, bi morali biti zadovoljni, vendar bi si, glede na potek tekme, zaslužili obe.

Prvi polčas so bili ves čas v vodstvu Štajerci, tudi za 4 gole. Ob koncu polčasa sta sodnika nerazumljivo izključila trenerja domače ekipe Roberta Beguša, dva krat po 2 minuti izključitve pa si je zaradi ugovarjanja prislužil tudi Črt Abrahamsberg, česar pa varovanci Marka Šibile niso znali izkoristiti. Polčas se je končal s prednostjo gostov (12:15).
Drugi polčas so naši fantje, očitno podžgani z dogodki na igrišču, zaigrali na polno in v 36. minuti z golom Črta Abrahamsberga, ki je zopet pokazal ves svoj razkošen talent, prišli do izenačenja in v 39. min. s še enom Črtovim golom tudi do vodstva. Do konca tekme gostje niso več povedli, domači pa so vodili največ za dva. Nosan je v 59. minuti zadel iz sedemmetrovke za vodstvo, gol za izenačenje pa so Mariborčani preko Kaleba dosegli 2 sekundi pred koncem tekme.
S to točko Ribničani še naprej trdno držijo 4. mesto na prvenstveni lestvici.

Naslednjo nedeljo, 27.4.2014, prihajajo v Ribnico rokometaši Celja Pivovarne Laško, ki so še vedno v igri za naslov državnega prvaka.

Sponzor tekme je bilo podjetje: FIPIS d.o.o. Ribnica

Medijski sponzor tekme: RADIO UNIVOX Kočevje