RD RIBNICA RIKO HIŠE – RK SEVNICA 32:18 (16:10)

3. krog končnice za prvaka v 1. rokometni NLB Leasing ligi,
Ribnica, 28.3.2014, dvorana Športnega center Ribnica, gledalcev: 150, sodnika: Čretnik in Turnšek.

RD RIBNICA RIKO HIŠE – RK SEVNICA 32:18 (16:10)

RD Ribnica Riko Hiše: Klarič (10 obramb), Perovšek (4 obrambe), Pucelj 3, Abrahamsberg 6, Leban 7 (2), Nosan 6 (4), Fink 2, Marković 6, Henigman 2 (2), Andolšek, Grebenc, Batinić, Merhar, Atanasov.

RK Sevnica: Božič (5 obramb), Bratanović (2 obrambi), Pernovšek 1, Ošlovnik 1, Gjerek 2, Brilej 4, Flajs 1, Djurdjević 4 (3), Brečko 2, Fižuleto 1, Grušovnik 2, Krnc, Gorenjak, Bezgovšek.

Sedemmetrovke: RD Ribnica Riko hiše 10 (8), RK Sevnica 4 (3).
Izključitve: RD Ribnica Riko hiše 10 minut, RK Sevnica 6 minut.

V Ribnici smo dočakali prvo tekmo v končnici za prvaka v 1.rokometni NLB Leasing ligi in tudi prvo zmago. Gostje so bili, glede na prikazano na igrišču, povsem brez možnosti za zmago, saj tempa domačinov niso uspeli slediti skozi celotno srečanje.
V 26.minuti je semafor kazal že 14:7, kar je bila največja razlika v prvem polčasu, ki pa se je nato končal z izidom 16:10. V samo 5 minutah nadaljevanja so Ribničani zabili 6 golov brez prejetega in izid je bil že 22:10. Razigrani ribniški fantje pa niso popuščali in si v 48.minuti srečanja priigrali najvišjo razliko 14 golov pri izidu 28:14. Tekmo so mirno pripeljali h koncu ribniški mladinci.
Končni izid 32:18 je povsem realna slika dogajanja na igrišču, kjer so gostje na svoji koži občutili, zakaj ribniški rokometaši skoraj celotno letošnjo sezono trdno držijo 4.mesto na prvenstveni lestvici.

4. krog končnice za prvaka v 1. rokometni NLB Leasing ligi se nadaljuje 11.4.2014 s tekmo RK Trebnje – RD Ribnica Riko Hiše, ki bi že lahko odločila o končnem 4.mestu.

Sponzor tekme je bilo podjetje: INOTHERM d.o.o. Prigorica, Dolenja vas