RD RIBNICA RIKO HIŠE – MRK KRKA NOVO MESTO 30:21 (13:9)

 

20. krog 1 rokometne NLB Leasing lige,
Ribnica, 8.2.2014 ob 19:00, dvorana ŠCR, gledalcev: 300, sodnika: Rižner in Teršek (oba Hrastnik).

RD RIBNICA RIKO HIŠE – MRK KRKA NOVO MESTO 30:21 (13:9).

RD Ribnica Riko Hiše: Klarič (4 obrambe), Perovšek (4 obrambe), Markovič 1, Fink 6, Leban 5 (2), Atanasov, Pahulje, Grebenc, Nosan 10 (2), Andoljšek 1, Pucelj 3, Kljun, Batinič, Košmrlj.
MRK Krka Novo mesto: Grubar, Zaponšek (2 obrambi), Štangelj  (1 obramba), Jurečič 2, Suholežnik 1, Lavrič 1, Didovič 1, Okleščen 4, Maričič, Rašo, Furdi, Orlič 2 (1), Potić 8 (2), Adamčič, Klobčar 2 (2).

Sedemmetrovke: RD Ribnica Riko Hiše 4 (4), MRK Krka 6 (5).
Izključitve: RD Ribnica Riko Hiše 8 minut, MRK Krka 8 minut.

Že med ogrevanjem je bilo ob pogledu na vrsto gostov jasno, da bodo težko konkurenčni našim fantom, saj so zaradi poškodb nosilcev igre prišli v Ribnico s precej pomlajenim moštvom. Kljub temu, da sta tudi v domači vrsti manjkala kar dva levičarja (Abrahamsberg, Omahen), so Ribničani začeli tekmo “na polno” in do 14. minute povedli kar za pet golov (7:2). V naslednjih sedmih minutah so gostje pokazali, zakaj so v igri za končnico za prvaka, saj so z delnim izidom 5:1 razliko znižali na vsega en zadetek (8:7). V nadaljevanju prvega polčasa in v celotnem drugem polčasu pa potem dvoma o zmagovalcu ni bilo več. Naši fantje so zagrabili v obrambi, v napadu pa zaigrali bolj zbrano in odgovorno in razlika je samo še naraščala do končnih +9 (30:21).
S to zmago Ribničani ohranjajo veliko razliko (6 točk) pred zasledovalci v borbi za 4. mesto na prvenstveni lestvici.

V naslednjem 21. krogu Ribničani potujejo na težko gostovanje v Sevnico, ki ima še vedno možnost, da se uvrsti v končnico za prvaka.

Članek o tekmi na spletni strani MRK Krka:
http://www.mrk-krka.si/%C4%8Clanska-ekipa/ribniani-premagali-oslabljeno-krko

 

Sponzor tekme je bilo podjetje: RIKO KOR d.o.o. Ribnica

 

 

Medijski sponzor tekme: RADIO UNIVOX Kočevje


More in Članska ekipa (313 of 323 articles)