RD RIBNICA RIKO HIŠE – RK SVIŠ IVANČNA GORICA 29:21 (17:11)

16. krog 1. rokometne NLB Lesaing lige,
Ribnica, dvorana ŠC Ribnica, gledalcev: 200, sodnika: Teršek in Rižner (oba Hrastnik).

RD RIBNICA RIKO HIŠE – RK SVIŠ IVANČNA GORICA 29:21 (17:11)

RD Ribnica Riko Hiše: Klarič (9 obramb), Perovšek (7 obramb), Leban 8 (2), Merhar 2, Fink 1, Atanasov, Omahen, Grebenc, Henigman, Nosan 1, Andoljšek, Pucelj 3, Abrahamsberg 6, Batinič 1, Marković 7, Košmrlj. RK Sviš Ivančna Gorica: Slapničar (4 obrambe), Medved (4 obrambe), Marjanovič (2 obrambi), Polak, Zidar, Potokar 2 (1), Zavodnik 1, Muhovec 4, S. Stopar 3 (2), Pekolj, Bučar 1, Kalabić 4, Marinčič 2, Sašek 2, G. Stopar, Sendelbah 2.

Sedemmetrovke: RD Ribnica Riko Hiše 2 (2), RK Sviš Ivančna Gorica 3 (3).
Izključitve: RD Ribnica Riko Hiše 10 minut, RK Sviš Ivančna Gorica 0 minut.

Zadnjeuvrščena ekipa državnega prvenstva pričakovano ni bila kos ribniški zasedbi, ki se je z deveto zmago v prvenstvu utrdila na četrtem mestu prvenstvene lestvice. Gosti so korak z domačimi držali do sredine prvega polčasa, oz. do 16 minute, ko je semafor kazal rezultat 8:7, zatem pa so se domači rokometaši začeli hitro oddaljevati in že do konca polčasa ušli za šest zadetkov (17:11). V drugem delu igre so tja do 50. minute Ribničani goste povsem zasenčili, saj je bil delni izid tega dela igre kar 12:4 in rezultat na semaforju je bil 29:15. Nato so v igro vstopili domači rezervni igralci, ki so rezultatsko sliko malce pokvarili, saj do konca tekme niso zmogli niti enega zadetka, medtem ko so gostje zadeli 6 krat in poraz omilili na znosnih 8 zadetkov razlike. Končni izid 29:21 pa je na koncu pomenil novi dve točki in seštevek 20 točk v 16 krogih letošnjega prvenstva, kar pomeni, da so fantje 6 krogov pred koncem rednega dosegli točkovni rekord v novejši zgodovini kluba, saj je bil ta do sedaj 19 točk. Ker je do konca na voljo še precej točk upamo, da bo izkupiček še bistveno večji in tudi 4. mesto na prvenstveni lestvici ne bo ogroženo.

17. krog se igra že v sredo 18.12.2013, ko bodo Ribničani gostovali v Trebnjem, Sviševci pa v Mariboru.

Sponzor tekme je bilo podjetje: GRAFIT d.o.o. Sodražica

Grafit d.o.o. Sodražica

 

Medijski sponzor tekme: RADIO UNIVOX Kočevje

More in Članska ekipa (315 of 319 articles)