RD RIKO RIBNICA – RK SVIŠ I. GORICA 30:26 (14:10)

Na zadnji domači prvenstveni tekmi v rednem delu Lige NLB sta se srečali ekipi z različnih koncev prvoligaške lestvice. Kljub veliki razliki na lestvici, pa domači rokometaši skozi celo tekmo niso uspeli vzpostaviti prevlade na igrišču, še več, skoraj do zadnjega sodnikovega žvižga so trepetali za zmago.

Liga NLB, 21. krog,
Ribnica, dvorana ŠCR, sobota, 9.3.2019, ob 19:00, sodnika Dušan Deržek, Bojan Brecelj, gledalcev 300:

RD RIKO RIBNICA – RK SVIŠ IVANČNA GORICA  30:26 (14:10).

RD Riko Ribnica: Glavan (3 obrambe), Klarič (7 obramb), Strmljan 1, Horvat 3, Vujačić 6, Žagar 2, Knavs 3 (1), Ranisavljević 2, Pahulje, Lešek 1, B. Nosan 1, Cimerman, Pucelj 5 (3), Tomšič 5, M. Nosan, Košmrlj 1;
RK SVIŠ Ivančna Gorica: Škorc (10 obramb), Vencelj; Knez 3, Zafran 2 (1), Fink, Grojzdek 2 (1), Tekavčič 1, Hrovat, Stopar 7, Matej Košir 6, Pirnat 1, Bregar, Kutnar 1, Krabonja 1, Matic Košir 2, Vidmar.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 4 (4), RK Sviš Ivančna Gorica 4 (2);
Izključitve: RD Riko Ribnica 2 minut, RK Sviš Ivančna Gorica 6 minut;
Rdeči kartoni: -.

Ribničani so tekmo odprli v skladu s pričakovanji ter skladno s stanjem na prvenstveni lestvici in si že do 9. minute priigrali 3 gole naskoka (5:2). Nato pa, kot že nekaj zadnjih krogov, dopustili nasprotniku, da se vrne v igro. Ivančani so že v 15. minuti ponovno zapretili, ko so znižali na 6:7 in vse do zadnjih minut prvega dela držali zaostanek na golu ali dveh. Pred samim odhodom v slačilnice pa je domačim rokometašem le uspel delni izid 3:0, s čimer so prednost povišali na spodobne 4 gole (14:10).
Večji del drugega polčasa je bil v znamenju gostov, ki so najprej do 37. minute znižali izid na 16:15, nato so v 41. minuti izenačili na 18:18, ter nato v 50. minuti celo prvič na tekmi povedli z 21:22. V samem zaključku tekme pa je le prišla do izraza izkušenost ribniških rokometašev, ki so po izidu 24:24 v 55. minuti, uspeli prevladati na igrišču ter z goli Tomšiča in Puclja pripeljati domačo barko varno do zmage z izidom 30:26
Obe moštvi se bosta v sredo, 13.3.2019, ob 19. uri ponovno srečali v Ivančni Gorici, kjer bosta odigrali 1/4 finala Pokala Slovenije. Obe ekipa sta se do sedaj po dvakrat udeležili finalnega turnirja, torej ima ena priložnost, da ji to uspe še tretjič.

Mark Klarič, vratar RD Riko Ribnica: “Še ena v nizu zahtevnih in izenačenih tekem, čeprav bi glede na položaj na lestvici morda pričakovali lažjo tekmo. Ekipa Sviša se je, tako kot že na zadnjih nekaj tekmah, pokazala kot zelo trdoživ tekmec, ki se ne vda do konca. Veseli me, da smo zopet vrnili na zmagovalne tirnice in upam, da tako nadaljujemo tudi na naslednjih tekmah, tako v pokalu, kot tudi v prvenstvu.”

Simon Stopar, igralec RK Sviš Ivančna Gorica: “Zaslužena zmaga domačinov, na koncu so odločile izkušnje domače ekipe. Mi bomo poizkušali do končnice za obstanek izboljšati še nekatere slabosti v naši igri in se športno borili do konca prvenstva. Veliko uspeha domačinom v končnici za prvaka.”

More in Članska ekipa (47 of 280 articles)