RD KOPER 2013 – RD RIKO RIBNICA 24:30 (12:12)

Ribničani so končnico začeli zelo uspešno, saj so na domačem parketu najprej premagali vedno neugodno Loko, nato pa v preteklem krogu z zelo kakovostno predstavo še ambiciozni Koper.

Liga NLB, 2. krog končnice za prvaka,
Koper, Arena Bonifika, sobota, 30.3.2019, ob 19:00, gledalcev 700, sodnika Bojan Lah, David Sok:

RD KOPER 2013 – RD RIKO RIBNICA 24:30 (12:12).

RD Koper 2013: Haseljić (7 obramb), Makuc, Grzentič, Krečič 5, Matijaševič 2, Postogna (1 obramba), Kocijančič, Moljk 1, Smolnik 4, Sokolič 1, Guček, Zugan, Marić 3, Planinc 3 (1), Bratkovič 5 (2);
RD Riko Ribnica: Bojić 1 (7 obramb), Strmljan 6, Horvat, Vujačić 3, Žagar 1, Knavs 4 (2), Ranisavljević, Pahulje, Lešek 2, B. Nosan 8, Klarič, Pucelj 5, Tomšič, M. Nosan, Setnikar, Košmrlj.

Sedemmetrovke: RD Koper 2013 4 (3), Riko Ribnica 2 (2);
Izključitve: RD Koper 2013 10 minut, Riko Ribnica 10 minut;
Rdeči kartoni: -.

Ribničani so v Areni Bonifika dokazali, da se krivulja po nekaj slabših predstavah vztrajno in zanesljivo obrača navzgor.
Prvi so v Kopru sicer povedli domačini, a so gostje kmalu pokazali, da so prišli po obe točki. Po 9 minutah igre so Ribničani prvič povedli za dva (3:5). V naslednjih 5 minutah so Primorci strnili svoje vrste ter z delnim izidom 4:1 prešli v vodstvo z rezultatom 7:6. Cela druga polovica prvega polčasa se je nato igrala gol za gol, ko so Koprčani povedli za gol ter Ribničani izenačili. Na veliki odmor so igralci odšli ob izidu 12:12.
Tudi prvih 10 minut nadaljevanja se je odvijalo po enakem scenariju, le da so bili tokrat v prednosti najprej Ribničani. Po zadnjem izenačenju na 16:16 sta eno boljših predstav v zadnjem obdobju prikazala Blaž Nosan in Tilen Strmljan, saj sta neusmiljeno parala mrežo nemočnega domačega vratarja. V samo 15 minutah si je zasedba Damjana Škaperja priigrala prednost 5 golov (54. minuta, 20:25). Koprski rokometaši so še enkrat zapretili v naslednjih minutah in rezultat znižali na 23:26, vendar so Ribničani odgovorili z enako mero. Ko je v 59. minuti Bojić zadel prazna vrata preko celega igrišča in goste popeljal v vodstvo s 23:29, je bilo jasno, da točke potujejo v Ribnico. V zadnjem napadu je zadel še Jan Pucelj ter postavil končni izid 24:30.
Ribniškim navijačem, ki se jih je v koprski dvorani zbralo kar lepo število, so rokometaši prikazali odlično predstavo, ki so jo na koncu popestrili z izvedbo Veselega Ribn’čana.

Naslednja tekma bo že v petek, 5.4.2019, ko se bosta v dvorani ŠC Ribnica ob 20:15 pomerili najboljši dve ekipi iz pretekle sezone.

More in Članska ekipa (168 of 406 articles)