RK CELJE P.L. – RD RIKO RIBNICA 29:23 (16:11)

Prvič v letošnji sezoni in šele po petnajsti odigrani tekmi se je zgodilo, da ribniški rokometaši po tekmi niso zapeli Ribn’čana. Aktualni državni prvaki iz Celja so namreč Ribničanom že do polčasa dali vedeti, da zanje tokrat v dvorani Zlatorog ne bo kruha in da bo zmaga ostala doma.

Liga NLB, 15. krog:
Celje, dvorana Zlatorog, nedelja, 23.12.2018, ob 16:15, gledalcev 2100, sodnika Teršek in Žibret:

RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO – RD RIKO RIBNICA 29:23 (16:11).

RK Celje Pivovarna Laško: Ferlin (17 obramb), Panjtar (0), Vujović 5 (1), Jurečič 6, Malus, Kljun, Rakita, Razgor 1 (1), Ovniček 1, Šarac 3, Accambray 4, Kodrin 4, Horžen 4, Jezernik, Anić, Bećiri 1;
RD Riko Ribnica: Bojić (6 obramb), Klarič (1 obramba), Glavan, Strmljan 2, Horvat, Vujačić 2, Žagar, Knavs 6 (4), Ranisavljević 1, B. Nosan 4, Kovačič 4, Pucelj 2, Tomšič 2, M. Nosan, Setnikar, Košmrlj.

Sedemmetrovke: RK Celje P.L. 3 (2), RD Riko Ribnica 5 (4);
Izključitve: RK Celje P.L. 6, RD Riko Ribnica 8;
Rdeči kartoni: -.

Ribničani so se po zadnji prvenstveni tekmi letošnjega leta prvič vrnili domov brez prvenstvenih točk v nahrbtniku.
Gostje so začeli v slogu večine letošnjih gostovanj, odločno v napadu in čvrsto v obrambi. Prvi je na tekmi zadel Vujačić in povedel Ribničane v vodstvo, ki pa je bilo, kot se je izkazalo kasneje, tudi edino na tekmi. Gostitelji so nato zadeli dvakrat zapored in povedli z 2:1 v 3. minuti. Ekipi sta nato igrali gol za gol vse do 17. minute in izida 8:8. Nato je Celjanom z goli levorokih Jurečiča in Vujovića uspel delni izid 3:0 in v 21. minuti je bil ribniški strateg Siniša Markota prisiljen vzeti minuto odmora. Po odmoru je zadel Pucelj za znižanje zaostanka na -2, vendar pa naleta Celjanov s tem ni zaustavil. Do konca prvega dela so si domačini priigrali visokih 5 golov naskoka in na veliki odmor so rokometaši odšli ob izidu 16:11.
Prvih 8 minut nadaljevanja so gostje še uspeli obdržati zaostanek iz prvega dela (38. minuta, 19:14). Nato pa so aktualni državni prvaki v pičlih 8 minutah uspeli prednost podvojiti (46. minuta, 25:15) in zmagovalec je bil odločen. Zadnjo četrtino tekme so Ribničani le uspeli malo znižati zaostanek, vendar zmaga domačinov ni bila v nobenem trenutku ogrožena.
Celjani so se tako Ribničanom oddolžili za poraz v 4. krogu prvenstva ter jim prizadejali prvi poraz v letošnji sezoni Lige NLB.

Pred rokometaši je daljši odmor, saj se prvenstvo nadaljuje šele 2.2.2019.

Foto Slavko Kolar.

More in Članska ekipa (54 of 280 articles)