RD URBANSCAPE LOKA – RD RIKO RIBNICA 29:36 (11:18)

Po prepričljivi prvenstveni zmagi prejšnjo sredo v Mariboru in malo manj prepričljivi doma proti Islandcem v kvalifikacijah za pokal EHF, je bilo pred Ribničani v domačem prvenstvu sredi tedna še eno težko gostovanje, ki pa so ga prestali brez praske.

Škofja Loka, športna dvorana Poden, sreda, 10.10.2018, ob 19:30, gledalcev 400, sodnika Lah, Sok:

RD URBANSCAPE LOKA – RD RIKO RIBNICA 29:36 (11:18).

RD Urbanscape Loka: Dobaj (6 obramb), Božnar; Vrbinc 1, Šibanc 4 (1), Gartner 3, Dolenc 1, Krivic, Jamnik 4, M. Jesenko 3 (1), Pipp 1, Bergant, A. Jesenko 1, Bogdanič-Jenko 9, Plestenjak, Klemenčič 2, Marinović;
RD Riko Ribnica: Bojić (9 obramb), Klarič (1 obramba), Strmljan 5, Horvat 2, Vujačić 8, Žagar 1, Knavs, Pahulje, Lešek 1, B. Nosan 1, Kovačič 2, Pucelj 3, Tomšič 6 (1), M. Nosan, Setnikar 7 (3), Košmrlj;

Sedemmetrovke: RD Urbanscape Loka 3 (2), RD Riko Ribnica 4 (4);
Izključitve: RD Urbanscape Loka 8 minut, RD Riko Ribnica 14 minut;

Ribničani so domači ekipi in škofjeloškemu občinstvu pokazali, zakaj so letošnjo sezono še edino neporaženo moštvo v Ligi NLB. Gostitelji so si – potem ko so Ribničane v finalu Šilčevega memoriala pred dobrimi šestimi tedni prepričljivo premagali – obetali od te tekme bistveno več. Vendar so gostje v športni dvorani Poden zagospodarili takoj, ko sta sodnika dala znak za pričetek tekme.
Prek Strmljana so prvi povedli in si že do 11.minute ustvarili štiri gole naskoka (3:7) ter prisilili domačega stratega Roberta Beguša, da poseže po zelenem kartonu. Po minuti odmora so domačini sicer zadeli dvakrat zapored, a so gostje v naslednjih 5 minutah z delnim izidom 1:5 povedli že z 6:12. V 23. minuti je zasedba Siniše Markote vodila že s 7 goli razlike (8:15), v 28. pa z goli Setnikarja in Vujačića že z 9 (9:18). Zaključek prvega dela je pripadel gostiteljem, ki so do odmora zaostanek znižali za dva gola (11:18).
Tudi prve minute nadaljevanja so bolje začeli domači rokometaši, ki so se s še tremi zadetki  v mreži gostov približali na “vsega” 4 gole zaostanka (14:18). Da pa drame ni bilo, sta s svojimi goli poskrbela predvsem Setnikar in Pucelj, ki sta Ribničane do 40. minute ponovno oddaljila na 7 razlike (18:25). Ko je semafor v 52. minuti kazal izid 22:31, je bilo jasno, da bodo rokometaši iz Ribnice na avtobus odnesli še kako pomemben par točk v borbi za vrh prvenstvene lestvice. Zaslužena zmaga 29:36 nad vedno neugodno Loko, še posebej na njihovem igrišču, ter dejstvo, da je zdravstveni karton ekipe vse bolj prazen, nas lahko navdaja z upanjem, da lahko tudi v Islandiji po tekmi zadoni Ribn’čan.

More in Članska ekipa (195 of 409 articles)