RK MARIBOR BRANIK – RD RIKO RIBNICA 24:30 (12:13)

Po veličastni zmagi sredi prejšnjega tedna proti državnim in pokalnim prvakom iz Celja, se je ligaško tekmovanje za naše fante nadaljevalo že sredi tedna. Zaradi tekme 2. kroga kvalifikacij za skupinski del pokala EHF, ki bo v soboto, se je tekma 5. kroga igrala že v sredo v Mariboru, ki začetek letošnje sezone odigral na precej višji ravni kot nekaj preteklih. Vendar so naši fantje letos še na bistveno višji, kar so potrdili s še eno suvereno zmago v štajerski prestolnici

Maribor, dvorana Tabor, sreda, 3.10.2018, ob 19:00, sodnika Aljoša Žibret, Miran Teršek:

RK MARIBOR BRANIK – RD RIKO RIBNICA 24:30 (12:13).

RK Maribor Branik: Đurica (9 obramb), Simonič (1 obramba), Žabič, Medved 4, Pernek, Celminš 2, Marušič 2, Sok 2, Šol 8, Jerenec, Velkavrh 1, Budja, Jerebie, Golik 1, Buneta 3, Štumpfl 1;
RD Riko Ribnica: Bojić (7 obramb), Glavan (1 obramba), Strmljan 5, Horvat, Vujačić 7, Žagar 1, Knavs 2 (1), Pahulje, Lešek 2, Nosan B. 3, Kovačič 4, Pucelj, Tomšič 1, Nosan M., Setnikar 5, Košmrlj;

Sedemmetrovke: RK Maribor Branik, 3 (1), RD Riko Ribnica 1 (1);
Izključitve: RK Maribor Branik 2 minuti, RD Riko Ribnica 4 minute;
Rdeč karton: -.

Ribničani so precej lažje od pričakovanj opravili z Mariborčani, ki so pred tekmo samozavestno napovedovali zmago. Prvi polčas je bil še izenačen, oz. so bili večino prvega polčasa celo v prednosti. V drugem delu pa so gostje hitro zagospodarili na parketu dvorane Tabor in prišli do oprijemljivejšega vodstva, ki so ga s preudarno in zanesljivo igro do konca tekme spremenili v lepo zmago.
Ribničani tako še vedno ostajajo edino neporaženo moštvo Lige NLB.

More in Članska ekipa (197 of 409 articles)