RD LL GROSIST SLOVAN – RD RIKO RIBNICA 21:25 (9:10)

Ribničani so z zmago v Ljubljani drugouvrščeni Loki pobegnili na 8 in tretjeuvrščenemu Kopru celo na 10 točk razlike. Oba nasprotnika imata sicer še po eno tekmo, kar pa končnega vtisa in velike točkovne razlike bistveno ne more spremeniti.

Ljubljana, Športni park Kodeljevo, petek, 2.3.2018, ob 18:30, gledalcev 100, sodnika: Smolko in Knez (oba Ljubljana):

RD LL GROSIST SLOVAN – RD RIKO RIBNICA 21:25 (9:10).

RD LL Grosist Slovan: Nunčič (4 obrambe), Podpečan, Bojić (6 obramb), Prevolnik 1, Serdinšek-Ekart, Marinček 5, T. Marušič 3, Marojević, P. Marušič 3 (2), Kaučič, Novak 2, Sankovič 7, Atanasov;
RD Riko Ribnica: Klarič, Perovšek (11 obramb), Horvat, Fink, Vujačić 4, Knavs 3, Skušek 3 (2), Koprivc, Pahulje, B. Nosan 5, Kovačič 2, Kljun 3, M. Nosan 1, Batinič 1 (1), Setnikar 3, Košmrlj.

Sedemmetrovke: RD LL Grosist Slovan 3 (2), RD Riko Ribnica 4 (3);
Izključitve: RD LL Grosist Slovan 8, RD Riko Ribnica 10 minut;
Rdeči karton: -.

Prvih deset minut tekme je minilo brez rezultatskega odklona na eno ali drugo stran. Večjo prednost so si gostje priigrali v sredini polčasa, ko so do 20.minute pobegnili na 4 gole naskoka (5:9). Zadnjih deset minut prvega dela pa je pripadel Slovanovim rokometašem, ki so se pred odmorom uspeli favoriziranim Ribničanom približati na vsega 1 gol zaostanka (9:10).
Prvi so po odmoru zadeli Ljubljančani in izid poravnali na 10. Ribničani so si nato do 39. minute zopet priigrali 3 gole naskoka (11:14), pa potem zopet dovolili zasedbi Zorana Jovičiča, da vzpostavijo ravnotežje na igrišču. Po 45. minuti (15:17) pa so Ribničani, kot že že mnogo krat to sezono, prevzeli pobudo in gostitelje dokončno spravili na kolena. Najprej so do 51. minute prvič povedli za 5 (15:20) in nato v 57. za 6 golov (18:24)in dvoma o zmagovalcu ni bilo več.

Jošt Perovšek, igralec Rika Ribnice:“Odigrali smo dobro tekmo. Spet smo sestavili tako obrambo, kot napad in prejeli samo 21 golov. Zaključili smo prvi del na prvem mestu z lepo prednostjo pred Koprom 2013 in Urbanscape Loko. Gremo v ligo za prvaka, upamo na najboljše in da izpolnimo cilj, tretje mesto.”

Peter Marušič, igralec LL Grosista Slovana: “Ekvivalentni smo bili 55 minut, potem nas je malo zmanjkalo. Pozna se odsotnost nekaterih igralcev. Sam sem še malo neuigran, ampak z naslednjimi tekmami bo tudi to prišlo. Čestitam fantom za borbo in upam, da bo v prihodnje šlo bolje.”

Končnica za prvaka se se pričenja že naslednji konec tedna, ko v Ribnico prihaja novomeška Krka.

More in Članska ekipa (217 of 409 articles)