RD RIKO RIBNICA – MRD DOBOVA 32:28 (16:17)

Po 5. krogih ribniški rokometaši še vedno ostajajo s sto odstotnim izkupičkom in so po porazu Koprčanov v Novem mestu sami na 1. mestu prvenstvene lestvice.

1. A državna rokometna liga, 5. krog,
Ribnica, dvorana ŠC Ribnica, sobota, 1.10.2016, ob 19. uri:

RD RIKO RIBNICA – MRD DOBOVA 32:28 (16:17).

Razen začetnih minut, ko so domači v 4. povedli s 3:1 in v 10. 8:6, je večina prvega polčasa potekala v rahli prednosti gostov, ki pa si niso uspeli priigrati več od gola prednosti. Z golom prednosti gostov (16:17) se je prvi polčas tudi končal.
Dober začetek drugega dela, ko so Ribničani zaigrali odločneje, je prinesel težko pričakovani preobrat. Že do 37. minute so ribniški rokometaši pobegnili na 3 gole razlike (21:18). V 42. minuti so vodili že s 24:20. In ko smo vsi pričakovali dokončno strtje upora gostov, so le ti dosegli 4 gole zapored in izid zopet poravnali na 24 (48. minuta). Ribničani so se nato znova zbrali, v treh minutah dosegli 3 gole in tekmo mirno pripeljali do konca ter dosegli peto zaporedno zmago. Ob porazu Kopra v Novem mestu so sedaj sami na vrhu prvoligaške lestvice.

Pri Ribničanih sta bila najuspešnejša Leban z 9 in Henigman s 5 goli, pri gostih pa Seferović z 9 ter Hardović in Hotko s po 5 goli.

More in Članska ekipa (298 of 409 articles)